V Spišskej Belej sa bude realizovať viacero projektov vrátane nových cyklotrás

VýchodSpravodajstvo

Finančne najnáročnejším bude prístavba základnej školy.

Mesto Spišská Belá plánuje tento rok niekoľko investičných akcií. Najväčšie z nich chce financovať zo zdrojov Európskej únie. Finančne najnáročnejšou bude prístavba Základnej školy M. R. Štefánika za 3,8 milióna eur s cieľom zvýšenia jej kapacity. Jedným z eurofondových projektov je nový cyklistický chodník v úseku Babia hora – Monkova dolina v Ždiari za 917-tisíc eur. Ďalšia cyklotrasa za približne 123-tisíc eur pribudne na Továrenskej ulici. Radnica modernizuje aj mestský úrad, čo si vyžiada 795-tisíc eur.

Foto
Spišská Belá plánuje tento rok viacero investičných akcií (Ilustračná fotografia) / TASR

Samospráva na niektoré projekty získala peniaze zo štátneho rozpočtu. Výstavba nového detského ihriska na Zimnej ulici bola vyčíslená na 50-tisíc eur. Rovnaká suma sa preinvestuje do realizácie verejných toaliet pri Belianskom rybníku. Radnica plánuje čerpať úverové zdroje vo výške 480-tisíc eur, ktoré chce využiť na modernizáciu verejného osvetlenia na Tatranskej ulici a Ulici osloboditeľov, kde by mala Podtatranská vodárenská spoločnosť vymeniť verejný vodovod. Cieľom je vybudovať aj dažďovú kanalizáciu a zrekonštruovať cesty a chodníky, ale mesto na to zatiaľ nemá finančné prostriedky.

Radnica chce vypracovať projektovú dokumentáciu na nové Zariadenie sociálnych služieb na Tatranskej ulici za 55-tisíc eur. Mestský poslanec a podpredseda Prešovského samosprávneho kraja Štefan Bieľak povedal, že rovnaká sume je vyčlenená aj na prípravu projektu na novú budovu materskej školy pri bývalých Belianskych kúpeľoch:

„Predpokladá sa, že uvedený zoznam sa bude počas roka dopĺňať o ďalšie investície, najmä o projekty Európskej únie, ak budú schválené a podľa finančných možností mesta.“

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre