V Spišskej Novej Vsi opäť ožijú sochy

VýchodKultúra

Návštevníci sa môžu tešiť aj na zahraničných umelcov.

Do Spišskej Novej Vsi opäť mieri festival Živé sochy. Návštevníci sa môžu v piatok a sobotu (31.7.) tešiť nielen na obľúbené slovenské živé sochy Big Names, ale aj na zahraničných umelcov, konkrétne živé sochy Sinela z Českej republiky.

„Ide o zaujímavé a atraktívne podujatie hlavne pre rodiny s deťmi, pretože plní originálnym spôsobom aj edukačné poslanie. Živé sochy sú živou encyklopédiou svetových i našich dejín, približujú našu minulosť a historický odkaz vedcov, umelcov, dejateľov,“ povedal primátor Spišskej Novej Vsi Pavol Bečarik.

Foto
Živé sochy sa budú striedať v parku pri evanjelickom kostole / TASR

Súčasťou festivalu bude aj sprievodný či detský program. Návštevníci na námestí a v uliciach stretnú množstvo umelcov. Riaditeľ a zakladateľ festivalu Radovan Michalovov zdôraznil, že vstup je bezplatný:

„Nie je ľahké niečo takéto zorganizovať, ale chceme, aby bol aj naďalej festival prístupný pre všetkých. S veľkou podporou mesta a kraja sa nám to zatiaľ darí. Teší ma, že naše pozvanie prijali významné osobnosti kultúrneho života, Matej Landl, ktorý sa v piatok predstaví aj ako živá socha. Tiež v piatok na pódiu pred redutou v rámci talkshow vystúpi svetoznámy mím Milan Sládek.“

Podujatie sa uskutoční v dvoch zónach. Živé sochy sa budú striedať v parku pri evanjelickom kostole, kde návštevníci uvidia aj pantomimické obrazy slávnych osobností. Pri Redute bude sprievodný program, v rámci ktorého sa predstaví kúzelník Peter Šesták, bubnová show Campana Batucada, hudobná skupina Itcho Pčelár Band, Andrea Zimányiová a kapela Funkiez. Najmenší návštevníci sa vybláznia v detskej zóne Haravara, pričom je pre nich pripravené aj divadlo Hoki Poki.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre