V Spišskej Novej Vsi sa prepadla cesta

VýchodSpravodajstvo

Na Mlynskej ulici v Spišskej Novej Vsi sa prepadla komunikácia. Na frekventovanej ceste sa v stredu poobede z ničoho-nič objavila diera. Nikomu sa nič nestalo, no podľa miestnych nebolo od nešťastia ďaleko.

Foto
Cestári dieru zabezpečili a v spolupráci s políciou vyznačili obchádzku / Rádio Košice

Predstavitelia radnice mali podľa primátora Pavla Bečarika podozrenie, že túto mimoriadnu udalosť spôsobila porucha na vodovodnom potrubí. „Postupne došlo k odplaveniu podložia a prepadnutiu cesty. Okamžite sme kontaktovali správcu vodárenskej siete a prevádzkovateľa cestnej komunikácie."

Cestári dieru zabezpečili a v spolupráci s políciou vyznačili obchádzku. Vedúci spišskonovoveského strediska Správy a údržby ciest Košického samosprávneho kraja Vladimír Baloga komunikoval s Podtatranskou vodárenskou prevádzkovou spoločnosťou. „Niekedy to vyzerá tak, že čokoľvek sa na ceste stane, za všetko sú zodpovední cestári. Ale toto nebola záležitosť Správy ciest. Stalo sa to síce na ceste, ktorú máme v správe, ale bola to porucha vodárenskej spoločnosti."

Hovorkyňa Podtatranskej vodárenskej prevádzkovej spoločnosti Božena Dická informovala, že dodávky vody odberateľom neprerušili ani počas opravy potrubia. Obnovenie dopravy naplánovali vodári na 14. hodinu.

RÁDIO KOŠICE

Komentáre