V Trebišove štartuje festival Ekotopfilm

VýchodKultúra

Súčasťou programu bude aj diskusia.

Jedinečný filmový festival s názvom Ekotopfilm zamieril aj do Trebišova. Záujemcovia už dnes (26.3.) majú možnosť vidieť najlepšie dokumentárne filmy s prírodnou tematikou. Doobedie patrí Junior festivalu. Žiaci a študenti sa môžu tešiť nielen na premietanie filmov, ale aj na envirovzdelávacie aktivity. „Cieľom festivalu je inšpiratívnym spôsobom meniť správanie spoločnosti vo vzťahu k životnému prostrediu a vytvárať priestor k otvorenej diskusii o otázkach trvalo udržateľného rozvoja,“ uviedla hovorkyňa mesta Trebišov Martina Mištaničová.

Foto
Ekotopfilm  / Mesto Trebišov

Večerný program je určený pre širokú verejnosť. Ako informovala Mištaničová, filmový program začne od 16.00 a potrvá do 21.30 hod. Snímky prinášajú pohľad nielen na problémy, ktoré sužujú životné prostredie, ale aj na ich riešenia a úspešné príbehy záchrany. Diváci budú môcť objaviť tajomstvá každodenného života kamčatských medveďov, vydať sa na cyklistický výlet po Nórsku, odhaliť čierny trh so slonovinou alebo nájsť alternatívy jednorazových plastov.

Súčasťou programu bude aj diskusia s názvom Kus cesty za nami – nové výzvy pred nami, ktorá začne o 18.00 hod. Záujemcovia budú diskutovať s odborníkmi a zamestnancami mesta o komunálnom odpade v Trebišove. Účastníci sa napríklad dozvedia aj to, ako je možné znižovať množstvo odpadu, predchádzať jeho vzniku a ako ho správne triediť.

 

Autor: KOŠICE ONLINE

 

Komentáre