V Trebišove triumfoval Grzyb, druhý Koči strácal tlak

VýchodŠport

Na víkendovej, v poradí už tretej DeutschMann Rallye Trebišov, bola na domácej trati posádka Škoda Slovakia Motorsport od začiatku najrýchlejšia. Napriek tomu Martin Koči a Radovan Mozner ml. skončili v absolútnom poradí druhí, i keď vyhrali päť zo siedmych rýchlostných skúšok. Košickej dvojici víťazstvo ukradli neočakávané problémy s pneumatikami.

Foto
Radovan Mozner a Martin Koči / KOŠICE ONLINE

Hoci trebišovská rely patrí medzi najmladšie v kalendári majstrovstiev Slovenska, jej trate väčšina štartového poľa dobre pozná. Rýchlostné skúšky Rankovce, Banské a Regeta nedávno patrili ku koloritu Rally Košice. Zatiaľ čo prvé dve vedú po relatívne širokej vozovke, pred Regetou majú rešpekt aj skúsení jazdci. Práve táto časť otvorila program v poradí tretej DeutschMann Rallye Trebišov, na ktorej posádka ŠKODA Slovakia Motorsport dosiahla absolútne najrýchlejší čas.

Víťazné ťaženie košickej posádky však pokazil kuriózny problém – z dvoch pneumatík na špeciále ŠKODA Fabia R5 sa strácal vzduch. „Pred štartom piatej rýchlostnej skúšky sme zistili, že vzduch z jednej pneumatiky sa stráca. Do vstupu do časovej kontroly vtedy zostávala asi jedna minúta. Vedeli sme, že to nestihneme a dostaneme penalizáciu, ale keby sme odštartovali s takmer prázdnou pneumatikou, strata by bola ešte väčšia. Vyskočili sme z auta a koleso vymenili asi za minútu a dvadsať sekúnd. Tým pádom sme neskoro odovzdali jazdný výkaz v časovej kontrole a dostali penalizáciu desať sekúnd,“ uviedol Martin Koči a dodal: „Predposlednú skúšku sme prehrali o 4,9 sekundy, poslednú sme s vypätím síl vyhrali, no nestačilo to a v cieli sme za víťazom zaostali o minimálny rozdiel - 1,5 sekundy. Je to škoda, pretože sme boli dobre pripravení a keď všetko fungovalo, dosahovali sme najlepšie časy.“

„Martinovi a Radovanovi napriek nešťastným nepredvídaným okolnostiam gratulujem k výbornému výsledku a mrzí ma, že kvôli technickým problémom prišli o víťazstvo. Aj napriek tomu však ukázali, že spolu so špeciálom Fabia R5 patria k najrýchlejším na trebišovskej,“ uviedol Martin Růžička, konateľ spoločnosti ŠKODA Auto Slovensko.

Posádka tímu ŠKODA Slovakia Motorsport si z 3. DeutschMann Rallye Trebišov odviezla 25 majstrovských bodov a v priebežnom hodnotení slovenského šampionátu jej patrí druhá priečka, za Grzegorzom Grzybom a Jakubom Wróbelom. Príležitosť znížiť stratu na prvé miesto bude mať už čoskoro, a to v druhej polovici septembra na Rally Veľký Krtíš (20. - 21. september).

Výsledky DEUTSCHMANN® RALLYE TREBIŠOV

1. Grzyb – Wrobel, Škoda Fabia R5 49:47,4 
2. Koči – Mozner, Škoda Fabia R5 +1,5 
3. Odložilík – Tureček, Škoda Fabia R5 +1:21,7 
4. Trněný – Pritzl, Ford Fiesta R5 2:48,3 
5. Drotár – Ferencz, Škoda Fabia R5 2:55,2 
6. Čech – Čech, Ford Fiesta R5 +4:34,2 
7. Konečný – Lejko, Subaru WRX Sti +4:49,5 
8. Špavelko – Lieskovcová, VW Polo Proto +5:33,4 
9. Benček – Plichta, Mitsubishi Lancer Evo IX +7:18,4 
10. Švec – Švec, Peugeot 208 R2 +7:20,8
 

AUTOR: KOŠICE ONLINE

Komentáre