Valaliky Industrial Park a Volvo podpísali zmluvu o kúpe pozemku

VýchodSpravodajstvo

Spoločnosť plánuje zamestnať tisícky ľudí.

Štátna spoločnosť Valaliky Industrial Park a automobilka Volvo Car Slovakia podpísali zmluvu o kúpe pozemku, na ktorom vznikne nový závod na výrobu automobilov pri Košiciach.

Hovorkyňa Ministerstva hospodárstva SR Mária Pavlusík informovala, že vkročením do tejto ďalšej fázy začína automobilka aktívne hľadanie kľúčových talentov a následne i obsadzovanie nových pracovných pozícií v regióne.

Spoločnosť plánuje v novom závode vo Valalikoch pri Košiciach zamestnať tisíce zamestnancov, čo výrazne zvýši životnú úroveň v regióne. Výrobná kapacita nového závodu zameraného na elektromobily bude státisíce vozidiel ročne.

Foto
Strany podpísali zmluvu o kúpe pozemku / TASR

Volvo sa podľa rezortu dlhodobo zameriava na najvyššie globálne štandardy v oblasti energetickej a environmentálnej účinnosti. Závod bude využívať iba klimaticky neutrálne zdroje energie v súlade s ambíciou spoločnosti dosiahnuť do roku 2025 klimaticky neutrálnu výrobu.

Závod na Slovensku bude podľa Pavlusík navrhnutý tak, aby bol lídrom v udržateľnej a efektívnej výrobe prémiových elektrických áut, s dôrazom na zamestnancov, optimalizovanú logistiku a rozloženie priestorov.

Pre automobilku bude nový závod znamenať významné rozšírenie ich už dnes výraznej pôsobnosti v rámci Európy, ktorá zahŕňa technologické centrá, ďalšie výrobné závody a centrálu. Záväzkom spoločnosti je stať sa do roku 2030 výrobcom výhradne elektrických automobilov a stať sa uhlíkovo neutrálnou spoločnosťou do roku 2040.

 

Zdroj: TASR

Komentáre