Vandali zničili Svetluškovú cestu, organizátorka netají znechutenie

KošiceTuristicKE

Svetlušková cesta vo Furčianskom lesoparku vydržala iba pár týždňov. Vandali zničili zalaminované úlohy pripravené pre deti a dokonca odstránili aj samotné svetlušky, ktoré po zatmení navigovali malých i veľkých turistov.

Foto
Svetlušková cesta bola atraktívna pre rodiny s deťmi / foto archív organizátorov

Tretí ročník Svetluškovej cesty nadväzoval na úspešné prvé dva ročníky, ktoré organizátorka Eva Dučaiová z turistického klubu KRTKO pripravila na Hrešnej a Hornom Bankove. Tretiu verziu zábavno-náučnej cestičky vyznačenej pre večerné prechádzky prírodou situovala do Furčianskeho lesoparku. 

„Priatelia, s ľútosťou Vám oznamujeme, že Svetlušková cesta vo Furčianskom lesoparku je zničená. Dnes som sa vybrala vyvesiť zalaminované úlohy, ktoré nám zobral vietor, resp. okoloidúci nenechavci. To, čo som tam našla, mi bodlo rovno do srdiečka. Niekto si dal tú námahu, že nielen obral úlohy, ale doslova nožom alebo skrutkovačom povylupoval všetky svetlušky (obojsmerne) od začiatku trasy možno až po VIII. zastavenie. Potom som sem-tam nejakú našla, ale ďalej som už ani nešla. Tak som to teda vzdala.... úlohy som už nevyvesila, ani cestu opravovať nebudem. Poďakujte tým, ktorým vadí všetko, čo niekto len tak z dobrej vôle urobí preto, aby mohli deti tráviť svoj čas dobrodružne, zmysluplne a v dobrej zábave s rodičmi,“ vyjadrila svoje sklamanie a znechutenie z prístupu vandalov organizátorka Svetluškovej cesty E. Dučaiová.

Ako ďalej dodala, z jej strany išlo pravdepodobne o posledný pokus a budúci rok sa už do projektu Svetluškovej cesty nepustí. 

Komentáre