Vandas mieri zo Slovana do rodného Popradu

VýchodŠport

Slovenský hokejový útočník Michael Vandas už v priebehu týždňa kontaktoval vedenie Slovana Bratislava, aby vyjadril svoju nespokojnosť a požiadal o predčasné rozviazanie zmluvy.

„Belasí“ mu vyhoveli a všetko nasvedčuje tomu, že Vandas zakotví v rodnom Poprade. „Napriek tomu, že pravidelne nastupoval v prvých dvoch formáciách a mal slušný bodový zisk, tlmočil vedeniu klubu svoju nespokojnosť s úlohou v tíme, okrem iného s tým, že nebol pravidelne nasadzovaný do presilovkovej formácie. Klub požiadal o rozviazanie zmluvy, aby sa mohol vrátiť do Popradu, kde bude dostávať viac priestoru v špeciálnych herných činnostiach. Káder Slovana bol pred začiatkom sezóny zostavovaný s tým, že každý hráč má v mužstve svoju konkrétnu rolu a poslanie. Jej akceptovanie a plnenie sú dôležitými predpokladmi pre dosiahnutie konečného tímového úspechu v sezóne. Vedenie Slovana sa preto po porade s realizačným tímom rozhodlo hráčovi vyhovieť," uvádza sa na oficiálnom facebookovom profile klubu.

Foto
Michael Vandas / TASR

Dvadsaťosemročný krídelník nastúpil v aktuálnej sezóne na desať duelov Tipsport ligy, v ktorých si na svoje konto pripísal štyri góly a päť asistencií. Predtým nastupoval v domácej najvyššej súťaži za Zvolen a materský Poprad, kde si odkrútil svoju seniorskú premiéru už v sezóne 2008/09. Útočník s reprezentačnými skúsenosťami pôsobil počas piatich sezón v Česku, ktoré strávil vo Vítkoviciach a Litvínove.

 

Zdroj: SITA

Komentáre