Vaško v skokoch svetovým rekordérom, Saxa zlatý v slalome

KošiceŠport

Slovenskí reprezentanti vo vodnom lyžovaní majú za sebou úspešné vystúpenie na majstrovstvách sveta v Poľsku. V Sosnowieci získali tri medaily a Alexander Vaško ml. vytvoril svetový rekord v skokoch, keď v kvalifikácii ako prvý muž na svete pokoril hranicu 70 metrov.

Foto
Alexander Vaško oslavuje krásny úspech / KOŠICE ONLINE

Vaško výkonom 70,3 m prekonal doterajšieho rekordéra Nikitu Papakula z Bieloruska, ktorý v roku 2016 skočil 65,5 m. V hlavnej súťaži napokon slovenský reprezentant skončil na 5. mieste.

V sobotnej súťaži družstiev ukoristilo Slovensko striebro v zložení Alexander Vaško ml., Nikolas Wolf, Juraj Kerpčár, Daniel Vaško, Karin Bořiková a Lucia Fedorová. V konkurencii 11 štátov nestačili Slováci len na favorizované Bielorusko. V nedeľu v nabitej konkurencii najlepších vodných slalomárov za vlekom vybojoval zlato a titul majstra sveta Samuel Saxa. Špecialista na túto disciplínu je ešte len junior, titul získal ex aequo s Izraelčanom Avivom Levym. Bronzom v kombinácii (triky, slalom, skoky) potvrdil najlepší slovenský vodný lyžiar za vlekom Alexander Vaško ml. svoju všestrannosť.

Zdroj: TASR

Komentáre