Vedenie košického magistrátu predĺžilo zákaz prístupu verejnosti do jeho kancelárií

KošiceKoronavírus

Výnimkou je prízemie.

Minulý týždeň sme vás informovali, že v budove Magistrátu mesta Košice sa pohybovala osoba s pozitívnym testom na koronavírus, ktorá prišla do priameho, respektíve nepriameho kontaktu s viacerými zamestnancami samosprávy vrátane jej vedenia. V tejto súvislosti do povinnej karantény nastúpilo 38 osôb vrátane zamestnancov magistrátu, pričom niekoľko desiatok ľudí ostalo doma v dobrovoľnej karanténe.

Foto
Magistrát mesta Košice / TV KOŠICE

Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Košiciach odporučil mestu, aby zaviedlo viaceré opatrenia. Ako informoval hovorca mesta Košice Vladimír Tomek, jedným z nich bol aj zákaz vstupu verejnosti do kancelárií magistrátu s výnimkou prízemia:

„Dnešným rozhodnutím riaditeľa Magistrátu mesta Košice Marcela Čopa sa toto opatrenie aj vzhľadom na prebiehajúce epidemiologické šetrenia predĺžilo až do odvolania. Občania si však aj naďalej môžu vybaviť svoje úradné záležitosti na prízemí v priestoroch pri kancelárii prvého kontaktu počas štandardných úradných hodín.“

Hygienici pokračujú v epidemiologickom šetrení všetkých ľudí, ktorí prišli do kontaktu s osobou s pozitívnym výsledkom na COVID-19. Podrobnosti a výsledky testov by mali byť známe koncom tohto týždňa. 

 

Autor: KOŠICE ONLINE

 

Komentáre