Vedenie Svitu odvolalo trénera Prtoriča, nahradí ho Jugo

VýchodŠport

Basketbalistov Iskry Svit už nebude trénovať Chorvát Igor Prtorič, jeho nástupcom bude Rudolf Jugo.

Pre 63-ročného chorvátskeho kormidelníka to bude už tretie pôsobenie na lavičke Svitu. Prvýkrát pôsobil vo Svite v sezóne 2013/2014, následne sa vrátil do klubu na začiatku ročníka 2015/2016. Celkovo absolvuje Jugo vo Svite už štvrtý rok. Skúsenosti predtým naberal v rodnom Chorvátsku, koučoval aj v Kosove, Slovinsku, Bosne a Hercegovine a v Česku. S Iskrou získal pred piatimi rokmi Slovenský pohár a ligový bronz.

Foto
Igor Prtorič / TASR

Jugo v minulej sezóne pôsobil v nováčikovskom Lučenci, kde sa mu nepodarilo splniť stanovené ciele. „V rozbehnutej sezóne nie je ľahké nájsť trénera, ktorý zodpovedá naším požiadavkám. Sme radi, že sme sa nakoniec dohodli s Rudolfom Jugom. Je tréner, ktorého veľmi dobre poznáme. Spĺňa naše požiadavky a vieme, čo môžeme od neho čakať. Popri ňom sa bude učiť náš mládežnícky tréner Róbert Ištvaník, ktorý bude zastávať post asistent trénera," uviedol prezident klubu Ján Drobný.

Misia Igora Prtoriča sa pod Tatrami skončila hneď po prvom zápase sezóny. Pričinila sa o to nevydarená príprava, a s tým spojený herný prejav mužstva. „S Igorom Prtoričom sme sa rozišli po dohode. Veci, na ktorých sme boli dohodnutí pred sezónou, nefungovali," vysvetlil Drobný nečakaný krok. Nový trénerský tandem zažije premiéru už najbližšiu sobotu, v rámci tretieho kola SBL sa Iskra Svit predstaví na palubovke Žiliny.

 

Zdroj: TASR

Komentáre