Veľkému favoritovi odolávali polčas. Hernández: Kruté, ale spravodlivé

KošiceŠport

Do súboja proti suverénovi slovenskej futsalovej scény z Lučenca vstupovali hráči Podpor Pohyb Košice s pokorou a snahou zodpovedne brániť. V prvom polčase im to vychádzalo a účastníkovi Ligy majstrov povolili iba jediný gól. Po prestávke sa však ukázala sila majstra a košická odhodlanosť klesala každým ďalším inkasovaným gólom.

Radosť Košičanov po jedinom góle / KOŠICE ONLINE

Výsledok je krutý, ale napokon asi spravodlivý,“ priznal po prehre 1:7 kapitán António Hernández. „Mrzí ma, že sme sklonili hlavy príliš skoro. Absolútne nám nevyšiel začiatok druhého polčasu, prestali sme brániť a potom sa to už viezlo. Škoda, že sme sa opätovne nenakopli. Tréner nás k tomu nabádal a mali sme to brať ako dobrý tréning. Už to však nešlo a oni strieľali góly.“

O čestný zásah Košičanov sa postaral za stavu 0:4 po rýchlom prečíslení práve Hernández. „Vyzeralo to všelijako a bál som sa toho, že ak to dostanem pod nohy, tak urobí brankár sklz a už to nezodvihnem. Napokon som mal šťastie a škoda, že sme ho nemali viac. Za stavu 0:1 sme siahali po vyrovnaní, ale stal sa presný opak. Je však ťažké porovnávať sa s tímom, ktorý dosahuje kvalitné výsledky v Lige majstrov. Pre mladých chlapcov to však bola dobrá šanca ukázať sa pred reprezentačným trénerom a teší ma, že sme mali azda prvýkrát v sezóne plnú halu. Celkovo sme si to užili a teraz sa musíme pripraviť na ďalšieho silného súpera z Prievidze. Ak budeme hrať tak, ako v prvom polčase, tak tam môžeme byť úspešní.“

Ako zápas proti majstrovi ukázal, na tímy kalibru Lučenca ešte mladý tím nedorástol. „Majú dvanásť kvalitných hráčov a vedeli to prestriedať. Stále boli čerství a stále tam mali skúsenosti. My sme už boli zatavení a v závere sme už mali veľmi krátke striedania. Chýbal nám aj potrestaný Serbin, ktorý by dokázal podržať loptu a upokojiť hru. Prvý polčas bol však výborný a na tom musíme stavať. Pochváliť musím aj brankára, pretože hoci vyzerá výsledok hrozivo, „Obi “ chytal veľmi dobre,“ pridal Hernández.

Galéria k článku

Spomínaný brankár Richard Oberman chytal dobre, z mikrosúboja gólmanov však vyšiel víťazne jeho náprotivok Marek Kušnír. Bývalý brankár tímu Podpor Pohyb inkasoval iba raz a v 28. minúte dokonca skóroval strelou do prázdnej bránky cez celé ihrisko.

„Padlo mi to po veľmi dlhej dobe a aj v Lige majstrov som to párkrát skúšal na prázdnu bránku. Vtedy som to prekopol a som rád, že teraz mi to vyšlo. Nemuselo sa mi to podariť práve proti Košiciam, ale za gól som aj tak rád,“ pousmial sa reprezentačný brankár.

Výsledok zápasu je podľa neho trochu klamlivý. Až také jednoduché to totiž Lučenec v Šaci nemal.

„Košičania dlho hrýzli a boli nepríjemní. Vedeli sme, že pokiaľ budú výsledkovo žiť, tak to bude ťažké. V prvom polčase sme sa prispôsobili ich fyzickej hre a strelili sme aspoň gól. Po prestávke sme už otupili ich odpor a napokon to bolo jednoznačné,“ analyzoval cestu za triumfom Marek Kušnír, ktorého zamrzela iba strata čistého konta. „Mohla byť aj nula a škoda, že nie je. Bola to však situácia troch proti nikomu a uhrali do dobre.“

Niké Futsal Extraliga - 8. kolo:

Podpor Pohyb Košice - MIMEL Lučenec 1:7 (0:1)

Góly: 32. Hernández – 7. Washington Luiz Fernandes, 21. Washington Luiz Fernandes, 23. Kuruc vlastný, 28. Kušnír, 35. Washington Luiz Fernandes, 38. Greško, 38. Grcič. Divákov: 400

CopyLeaders Prievidza - 4FSC FTVŠ Prírodovedec UK BA 8:0 (4:0)

Góly: 15., 25. a 36. Zaťovič,  6. a 20. Bundavica, 5. Vrábel, 34. Málik, 34. Laco

Pinerola 1994 Futsal Academy BA - Futsal team Levice 6:3 (2:2)

Góly: 14. a 28. Csiba, 8. Nestorik, 36. Fedyk (vlastný), 39. Kyjovský, 40. Podhácezský - 2. Szabo (vlastný), 13. Bačík, 35. Chamilla

Futsal Team Komárno - MŠK MAYERSON Nové Zámky 10:8 (5:4)

Góly: 17. a 31. Szabó, 33. a 40. Tóth, 4. Palacka, 11. Oršolík, 12. Kucharovič (vlastný), 15. Horák, 30. Szénási, 40. Nguyen Cong - 20. a 25. Molda, 8. Kováč, 11. M. Marík, 11. Palacka (vlastný), 23. Procháczka, 39. Kucharovič, 40. Černák