Veľkú noc zažijú aj pacienti prešovskej nemocnice

PrešovSpravodajstvo

Deti potešia Červené nosy.

Veľkonočné sviatky oslávia aj pacienti vo Fakultnej nemocnici J. A. Reimana v Prešove. Pripravená je pre nich výzdoba a veľkonočné jedlo. Detských pacientov zas v pondelok (1.4.) už tradične rozveselia Červené nosy.

„Počas Veľkej noci očakávame, že v nemocnici ostane približne 560 pacientov. Aspoň symbolicky im chceme sviatky spríjemniť a pripomenúť naše tradície,“ uviedla vedúca nutričná terapeutka z oddelenia liečebnej výživy Jana Stojanovová.

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

„Slávnostné menu na Veľkonočnú nedeľu bude vývar s niťovkami, mäsový závitok, slovenská ryža, cvikla s chrenom a piškótová roláda,“ priblížila Stojanovová.

Chýbať nebude ani debrecínska šunka či vyprážaný kurací rezeň a zemiaková kaša.

„Tak ako pri každých sviatkoch si svoje užije úrazová chirurgia. S nástupom jari sa očakávajú úrazy po pádoch z bicyklov, kolobežiek, prichádzajú pacienti s narazenými či vykĺbenými ramenami a zlomeninami. Pri prechádzkach sú to najmä vyvrtnutia členkov a kolien. Vo večerných a nočných hodinách sa potom úrazy striedajú s tými, ktoré boli zapríčinené alkoholom,“ vyjadrila sa PR manažérka nemocnice Martina Pavliková.

Pred sviatkami zas pacienti psychiatrie vyrábali v rámci pracovnej terapie veľkonočné výrobky, ktoré boli následne vystavené na predaj v monobloku. Za dobrovoľné príspevky sa plánuje nákup materiálu na rôzne druhy pracovnej terapie. Pre mamičky a ich bábätká, ktoré sa v prešovskej nemocnici narodia počas Veľkej noci je pripravená tématická fotostena.

Zdroj: TASR

Komentáre