Verejná knižnica Jána Bocatia otvorila na Terase svoju zmodernizovanú pobočku

KošiceSpravodajstvo

Ponúka tisícky literárnych diel.

Knižnica Jána Bocatia funguje v Košiciach už takmer 100 rokov a v metropole východu má hneď niekoľko pobočiek. Jedna z najväčších, ktorá sídli na Terase neďaleko magistrátu, prešla v posledných mesiacoch modernizáciou.

„Získala nový, atraktívny priestor. Vznikli tam tri oddychové zóny, a to detský kútik, zóna pre mládež a čitáreň. Je zaujímavé, že túto pobočku ozdobila aj zaujímavá autorská grafika Barbory Kopnickej, ktorá nevšedným spôsobom reflektuje atmosféru sídliska,“ uviedla riaditeľka knižnice Soňa Jakešová.

Foto
Pobočka na Terasa si vyžiadala modernizáciu / facebook.com/vkjbkosice

Vynovené priestory boli sprístupnené čitateľom v pondelok (6.3.). Pobočka ponúka viac ako 20-tisíc literárnych diel. Na financovaní projektu sa podieľal Košický samosprávny kraj a Fond na podporu umenia.

„Dokopy to stálo bezmála 8000 eur, ale vďaka tomu, že sa nám podarilo združiť financie, tak sa nám podarilo urobiť veľmi atraktívny a príjemný priestor,“ dodala riaditeľka.

V priestoroch sa okrem iného organizujú aj besedy či tematické vzdelávacie cykly. Otvorením zmodernizovanej pobočky sa začal Týždeň slovenských knižníc, ktorý potrvá do piatka (10.3.). Dnes sa pri tejto príležitosti uskutočnila v centrálnej knižnici na Hviezdoslavovej 5 burza kníh a platní.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

Komentáre