Verejná knižnica Jána Bocatia ponúka e-knihy či virtuálnu výstavu k Nežnej revolúcii

KošiceKoronavírus

Čitatelia si môžu pozrieť aj literárne besedy.

Na Slovensku sú od polovice marca zavedené prísne opatrenia v súvislosti s bojom proti koronavírusu. Jedným z nich je aj dočasné zatvorenie inštitúcií vrátane Verejnej knižnice Jána Bocatia (VKJB) v Košiciach. Tá aj v čase pandémie ponúka kultúru svojim záujemcom. Ako informovala manažérka kultúrnych a vzdelávacích podujatí VKJB Alena Zavocka, nielen čitatelia, ale aj široká verejnosť si môžu na webovom sídle knižnice pozrieť literárne besedy, požičať si e-knihy z pražskej mestskej knižnice či sa prejsť výstavou k 30. výročiu Nežnej revolúcie.

Foto
Výstava Prvý dotyk so slobodou / TASR

Zavocka uviedla, že VKJB ponúka literárne besedy prostredníctvom svojho kanála na voľne dostupnej databáze videí, pričom prinášajú rozhovory s literárnymi autormi, cestovateľom, stand-up komikom i ďalšími hosťami projektu 1+1. VKJB zároveň bezplatne ponúka stiahnutie elektronických kníh z ponuky Městské knihovny v Praze.

„V ponuke je viac ako tisíc e-kníh, ktoré si záujemcovia môžu stiahnuť v niekoľkých formátoch cez online katalóg VKJB,“ doplnila Zavocka s tým, že je tam aj odborná literatúra.

Cieľom výstavy Prvý dotyk so slobodou je osloviť predovšetkým mladých ľudí. „Netradičné poňatie výstavy s komiksovými prvkami návštevníkom ponúka zaujímavé dokumenty z archívov hlavných partnerov,“ dodala Zavocka. Prehliadka výstavy je prostredníctvom audio sprievodcu dostupná aj s odborným výkladom lektora.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre