Veterná smršť zanechala na Slovensku výrazne menšie škody ako v Poľsku

VýchodSpravodajstvo

Hasiči zasahovali vo viacerých okresoch.

Poľské Tatry evidovali na Veľkonočný pondelok (1.4.) extrémne silný nárazový vietor. Okrem viacerých materiálnych škôd navyše došlo aj k piatim stratám na životoch. Nepriaznivé poveternostné podmienky neminuli ani slovenskú stranu. Hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove Miroslava Knišová potvrdila 14 výjazdov hasičov:

„Ich pomoc bola potrebná pri odstraňovaní popadaných stromov z cestných komunikácií, odstraňovaní naklonených stromov a poškodených stavebných prvkov budov, ktoré ohrozovali premávku a bezpečnosť obyvateľov. Celkom zasahovalo 33 príslušníkov hasičského a záchranného zboru a 14 členov dobrovoľných hasičských zborov miest a obcí a bolo nasadených 14 kusov hasičskej techniky.“

Trikrát zasahovali hasiči v okrese Kežmarok, dva razy v Starej Ľubovni a vo zvyšných piatich okresoch zakročili v jednom prípade. Vo Vysokých Tatrách zatiaľ ešte nie je situácia kompletne zmapovaná. Pre Rádio Košice to za TANAP potvrdil Peter Spitzkopf, podľa ktorého však predpoludním výrazné škody neevidovali.

Komentáre