Viaceré košické internáty prešli počas leta rekonštrukciou

KošiceSpravodajstvo

V septembri sa môžu študenti tešiť na zmodernizované internáty.

Študentov, ktorí od nového školského roka naplnia kapacity internátov Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach na Medickej ulici, už budú čakať vynovené priestory. Aktuálne prebiehajú viaceré rekonštrukčné práce, ktoré by sa do septembra mali ukončiť. „Na Medickej 6 rekonštruujeme v bloku A sociálne zariadenia, sprchy a toalety. Na medickej 4 na blokoch C a D rekonštruujeme vodorovné rozvody teplej a studenej úžitkovej vody,“ povedal o opravách riaditeľ  Študentských domovov UPJŠ Jozef Maligda.

Kompletná rekonštrukcia si vyžiada investície vo výške približne 300 tisíc eur, ktoré hradí samotná univerzita. V budúcom roku plánujú zrekonštruovať aj fasádu ubytovacích zariadení a úpravou by mali prejsť aj balkóny, ktoré sa nachádzajú na jednotlivých izbách.

Foto
Rozsiahla rekonštrukcia kuchyne prebehne na internáte Považská 7

Modernizáciou prechádzajú v metropole východu aj dva stredoškolské internáty. Tie si z hľadiska svojho dlhodobého fungovania vyžadovali rozsiahlejšie rekonštrukcie. „V internáte Antona Garbana na Werferovej ulici prebieha rekonštrukcia sociálnych zariadení, takisto tam prebieha aj oprava elektroinštalácie, keďže nevyhovuje platným predpisom. Na školskom internáte Považská 7 sa rekonštruujú priestory kuchyne. Tá nebola rekonštruovaná od roku 1970, keď bol internát otvorený. Kuchyňa nespĺňala hygienické normy, tak aby mohla zabezpečovať prevádzku pre veľký počet žiakov, ktorý tam je ubytovaný,“ informovala hovorkyňa Košického samosprávneho kraja, Zuzana Bobríková.

V oboch prípadoch predstavujú finančné investície na spomínané práce sumu okolo 140 000eur. Zrenovované priestory by mali študentov privítať taktiež v septembri.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

Komentáre