Vianočné trhy v Európe? Vyskúšajte Düsseldorf

EurópaLetom svetom

Čaká na vás sedem trhov v historickom centre mesta.

Počasie v týchto dňoch nenasvedčuje tomu, že sa blížia najkrajšie sviatky v roku. S Vianocami sa okrem iného spájajú aj obľúbené vianočné trhy. Je to príležitosť stretnúť sa a porozprávať s priateľmi či známymi pri pohári horúceho nápoja. Jedny z najkrajších vianočných trhov odštartujú už zajtra (21.11.) v nemeckom Düsseldorfe. Túto metropolu sme nedávno navštívili aj my. A práve pre vás sme zisťovali zaujímavosti o vianočných trhoch v tomto meste.

„Vianočné trhy začínajú 21. novembra a končia 30. decembra. Rozkladajú sa v podstate v celom Starom meste a v blízkom okolí, minimálne sedem trhov s najrôznejšou tematikou. Napríklad, na jednom z hlavných trhov, ktorý sa nachádza pred radnicou, to je takzvaný Remeselný trh, môžete vidieť rôznych rezbárov či sklárov. Samozrejme, okrem toho je tam veľa stánkov s jedlom, s vareným vínom, praženými mandľami alebo s výrobkami, ktoré sa vzťahujú k Vianociam, vianočnej tematike, adventu alebo k zime,“ uviedla pre Košice Online Petra Bartoš z tamojšieho turistického centra.

Foto
Vianočné trhy v Düsseldorfe / Düsseldorf Tourismus

Výlet do Holandska?

Marktplatz, Heinrich-Heine-Platz či Altstadt. Každá známa časť Düsseldorfu má vlastné trhy. Je to naozaj krásne a čarovné mesto. Do tejto metropoly cestujú turisti z celého sveta, predovšetkým z blízkeho Holandska. Ako povedala Bartoš, práve severní susedia si určite nenechajú ujsť ani vianočné trhy: „Veľa ľudí prichádza z Holandska. Sme blízko holandských hraníc. Za štyridsať minút sme v Holandsku. Máme veľké množstvo autobusov, ktoré prichádzajú väčšinou na jeden deň do Düsseldorfu z Holandska. Ďalší veľký trh je Veľká Británia a Belgicko.“

Organizátori trhov pri tvorbe programu myslia aj na svojich najmenších návštevníkov. „Program je aj pre deti. Je detský stan, kde od poludnia môžu deti tvoriť. Je tam maľovanie na tvár, rôzne hry alebo výroba adventných kalendárov a podobne,“ dodala Bartoš.

Vianočné nákupy v historickom centre mesta

Okrem vianočných trhov je Düsseldorf skvelým mestom aj na vianočné nákupy. Priamo v historickom centre sa nachádzajú nákupné centrá. Ako doplnila Bartoš, najznámejšou ulicou je Königsallee, ktorú by sme mohli prirovnať ku francúzskemu Champs-Élysées: „Jedna z najznámejších ulíc Düsseldorfu je Königsallee. Dalo by sa to preložiť ako Kráľovská alej. Na jednej strane sú luxusné obchody, na druhej strane Königsallee sú banky. Hovorí sa jedna strana pre ženy, druhá strana pre mužov.“

Düsseldorf je aj mestom bicyklov či kolobežiek. Možno v zimnom období ich nebudete môcť použiť na presun medzi niekoľkými vianočnými trhmi. Využiť však môžete električku, metro či autobus, alebo dokonca aj vlastné nohy. „Düsseldorf má veľkú výhodu v tom, že i keď je to veľkomesto, je všetko veľmi jednoducho dostupné. Hlavné zaujímavosti, Altstadt, teda Staré mesto je od MedienHafen vzdialené peši dvadsať minút okolo Rýna. Tam sa naozaj neoplatí ísť autobusom. Prechádzka okolo Rýna je skutočne pekná,“ uzavrela Bartoš.

A ktoré vianočné trhy sú podľa vás tie najkrajšie? wink

 

Autorka: JANA TOMAŠKOVIČOVÁ

 

Komentáre