Vianočnú výzdobu v Kežmarku rozsvieti Mikuláš. Pri radnici bude vianočný les

VýchodSpravodajstvo

Vianočná výzdoba bude v Kežmarku svietiť do 10. januára.

Foto
Vianočnú výzdobu v Kežmarku rozsvietia 5. decembra príchodom Mikuláša. (Ilustračná fotografia) / FB Mesto Kežmarok

Pod Tatrami to v úvode tohto týždňa s prípravami na Vianoce vyzerá rôzne. Kým Poprad dnes oznámil, že ruší všetky plánované podujatia vrátane Mikuláša, v Kežmarku sú prípravy v plnom prúde. Hovorkyňa mesta Barbora Sosková v pondelok (22.11.) informovala, že vianočnú výzdobu tam rozsvietia 5. decembra príchodom Mikuláša.

„Ak to aktuálna situácia a s ňou súvisiace protipandemické opatrenia dovolia, slávnostné spustenie osvetlenia odpočíta primátor Kežmarku Ján Ferenčák spolu s Mikulášom v podvečerných hodinách,“ uviedla Sosková. Nasledovať bude okružná jazda mestom na koči ťahanom konským záprahom, odkiaľ Mikuláš pozdraví deti.

Foto
Mesto Kežmarok už niekoľko rokov využíva ako Vianočný stromček existujúci strom na námestí. Ide o jedľu srienistú, ktorá má štrnásť metrov a je výnimočná tým, že rozdrvené ihličie vonia ako pomarančová kôra / FB Mesto Kežmarok

Ako prvý sa v nedeľu 5. decembra rozsvieti vianočný stromček pred historickou radnicou. „Na tento účel mesto Kežmarok už niekoľko rokov využíva existujúci strom na námestí. Ide o jedľu srienistú, ktorá má štrnásť metrov a je výnimočná tým, že rozdrvené ihličie vonia ako pomarančová kôra,“ priblížila hovorkyňa. Okrem toho bude pred radnicou aj vianočný les. Deti miestnych materských a základných škôl vyzdobia vlastnoručne vyrobenými ozdobami živé stromčeky v kvetináčoch pred radnicou. S ich výsadbou na jar v lesoparku zase pomôžu kežmarskí školáci.

Súčasťou svetelnej výzdoby bude aj adventný veniec. Prvú adventnú sviečku na ňom v sobotu 28. novembra symbolicky zapáli primátor. Svetelný Betlehem nájdu obyvatelia a návštevníci mesta v parku oproti červenému kostolu. Zimnú atmosféru dotvoria podľa Soskovej svetelné reťaze na konároch a svietiaca fontána, ktorá bola navrhnutá priamo pre Kežmarok a počas zimných dní nahrádza vodný prvok. Vianočná výzdoba bude v meste vysvietená do 10. januára.

Zdroj: SITA

Komentáre