Vianočný florbalový turnaj ozdobili reprezentačné hviezdy

KošiceŠport

Vianočný turnaj Cassovia Floorball si počas úvodných piatich ročníkov vybudoval solídne renomé a jeho šiesty ročník predstavoval posun na ďalšiu úroveň. Po prvýkrát v histórii turnaja sa v hádzanárskej hale Slavomíra Šipoša predstavili florbalisti a florbalistky v štyroch kategóriách od prípravok až po seniorov.

Foto
Michal Dudovič si zahral po rokoch s bratom Petrom / KOŠICE ONLINE

Najväčšia pozornosť sa tradične sústredila na mužský turnaj, v rámci ktorého zabojovalo o medaily celkovo pätnásť tímov zo Slovenska, Ukrajiny i Poľska. V dresoch jednotlivých mužstiev sa predstavilo aj viacero účastníkov posledných majstrovstiev sveta v Prahe. Hviezdou číslo 1 bol najproduktívnejší hráč slovenskej reprezentácie a švajčiarskeh klubu Wiler-Ersingen Michal Dudovič.

„Pre mňa to bola skvelá šanca zahrať si po rokoch opäť s bratom a chalanmi, s ktorými sme spoločne vyrastali. Do semifinále sme síce nepostúpili, ale zahrali sme si schuti a práve o to šlo. Zároveň to bol aj slušný tréning po vianočných sviatkoch,“ vyslovil sa bývalý hráč majstrovského tímu ATU Košice, ktorý si v rámci vianočného turnaja zahral s bratom Petrom a kamarátmi pod hlavičkou Búda Teamu. „Názov je to možno zvláštny, ale my sme si ním pripomenuli naše florbalové začiatky. Začínali sme totiž na Wuppertálskej ulici na sídlisku KVP, pričom sme sa stretávali v takej búde pri ihrisku. Počas tohto turnaja mi ožili všetky tie spomienky. Vždy keď sa vraciam do Košíc, tak mám veľkú radosť a najviac zo všetkého som sa tešil na otcovu „kočoninu“. Teraz si chcem užiť ešte tých pár voľných dní, pretože už 3. januára cestujem späť do Švajčiarska.“

Tesne na prahu finále sa skončila turnajová púť ďalšieho reprezentanta Filipa Čonku-Skybu. S parťákmi z tímu Klatov neuspel v semifinále proti výberu Maskantje B po dramatickej sérii nájazdov.

„Prehrali sme s našimi mladšími bývalými spoluhráčmi z ATU Košice. Mysleli sme si, že ich vyškolíme a oni vyškolili nás. Škoda, že nám to nevyšlo, ale ja som si návrat do Košíc užil. Zahral som si chalanmi, s ktorými sa poznáme od detstva. A to bol ten najkrajší pocit,“ zdôraznil florbalista českého tímu FBC Ostrava.

Rodák z Nižného Klatova vyzdvihol aj stúpajúcu úroveň turnaja. „Bolo tu pätnásť mužských tímov a z roka na rok je to lepšie. Teší ma aj zaradenie mládežníckych kategórií do programu, pretože my hráme za reprezentáciu práve preto, aby sme pritiahli k florbalu čo najviac detí. Ak chceme konkurovať Švédom či Fínom, tak potrebujeme mať čo najširšiu mládežnícku základňu.“

Galéria k článku

K prvenstvu na turnaji Cassovia Floorball sa však napokon nedopracoval žiadny z reprezentantov Slovenska. Vo finále medzi A a B tímom Maskantje triumfovalo áčko, ktoré tak potvrdilo turnajovú hegemóniu z predošlých ročníkov.

„Ja už neviem, koho sem máme pozvať. Mali sme tu silných Poliakov, mali sme tímy prešpikované reprezentantmi. A Maskantje to opäť ovládlo,“ pousmial sa organizátor Milo Slávik.

„Konkurencia bola veľmi slušná a nemali sme to ľahké. O to viac nás teší, že sme vyhrali,“ vyslovil sa kapitán víťazného tímu Marek Pažický. Za kľúčový duel označil 15-ročný florbalista semifinále proti Klatovu. „Uspeli sme až po nájazdoch, ktoré sú lotériou. Hrali sme však naozaj dobre. Výborne však hrali aj všetci reprezentanti a pre nás sú určite vzormi.“

 

Výsledky:

Muži: 1. Maskantje, 2. Maskantje B, 3. Klatov
Ženy: 1. Prešov, 2. Baby Sharks (výber Košíc a Spišskej Novej Vsi), 3. Kurací do placky (výber západného Slovenska)

Žiaci: 1. Maskantje do 15 rokov, 2. Žltý Sneh, 3. Young Arrows Spišská Nová Ves

Prípravka: 1. ATU Košice staršia prípravka, 2. ATU mladšia prípravka, 3. Žltý sneh chlapci, 4. Žltý sneh dievčatá, 5. Florko Košice

Autor: KOŠICE ONLINE

Komentáre