Viliam Karas vstupuje do KDH

SlovenskoArchívParlamentné voľby 2023

Zastupovať bude oblasť spravodlivosti a vnútra.

Do mimoparlamentnej strany KDH vstúpil bývalý minister spravodlivosti a niekdajší predseda Slovenskej advokátskej komory Viliam Karas. V hnutí bude zastupovať oblasť spravodlivosti a vnútra.

„Impulzom pre mňa boli aj udalosti posledných týždňov, v ktorých sme svedkami hlbokej krízy inštitúcií zodpovedných za presadzovanie práva. Idea právneho štátu a boj proti korupcii sa nemôže stať rukojemníkom nerozvážnosti, osobných ambícií či dokonca túžby po pomste,“ vysvetlil Karas.

Foto
Viliam Karas vstupuje do KDH / TASR

Bývalý minister spravodlivosti uviedol, že s predsedom KDH Milanom Majerským sa zhoduje v tom, že budovať spravodlivý štát a bojovať proti korupcii je možné iba kompetentným a zodpovedným prístupom založeným na úcte k právu a hodnotám. Práve v oblastiach spravodlivosti a práva sa treba nevyhnutne vrátiť k úcte k pravidlám.

„V tejto krajine nesmie nikto stáť nad zákonom. Príchod Viliama Karasa do nášho tímu ešte viac zvýrazňuje pripravenosť KDH pomôcť ľuďom na Slovensku, aby sa mali lepšie v každej oblasti života, vrátane spravodlivosti a bezpečnosti,“ povedal Majerský.

 

Zdroj: TASR

Komentáre