Víťazi Košice Runway Run sú už v cieli. Kto triumfoval na letiskovej dráhe?

KošiceSpravodajstvo

Do metropoly východu pricestovali športovci z rôznych európskych krajín.

Takmer dvetisíc športových nadšencov dnes (27.4.) večer odštartovalo bežeckú sezónu na Letisku Košice. Štvrtý ročník Košice Runway Run priniesol nielen skvelé výkony bežcov, ale aj zaujímavý sprievodný program. Runway košického letiska sa zmenil na bežeckú dráhu. Tento unikátny beh, jediný svojho druhu na Slovensku, už spoznal svojich víťazov. Pozrite si prehľad tých najlepších v jednotlivých kategóriách.

Na desaťkilometrovej trati v kategórii mužov triumfoval Richard Zvolánek s časom 0:33:04. Druhé miesto obsadil Vladimír Majerčák (0:35:02) a na bronzovej pozícii sa umiestnil Marek Mockovčiak, ktorý dobehol s časom 0:35:24. Najlepšou bežkyňou na rovnakej trati sa stala Barbara Chrenková s časom 0:39:49. Druhé miesto patrí Miriam Reistetterovej (0:44:11) a pomyslený bronz získala Ivana Šucová, ktorá dobehla do cieľa za 0:44:50.

Víťazom na päťkilometrovej trati v kategórii mužov sa stal Patrik Vyšňovský, ktorý to zvládol za 0:16:05. Na druhom mieste skončil Michal Lami s časom 0:16:13. Ako tretí dobehol do cieľa Andrej Antal (0:16:53). Päť kilometrov najlepšie zo všetkých bežkýň zvládla Michaela Ivančová, a to za čas 0:20:24. Za víťazkou ako druhá dobehla Simona Čonkova s časom 0:22:12 a tretiu priečku obsadila Lucia Tverďáková (0:22:18).

Košice Runway Run sa zúčastnili aj deti do pätnásť rokov. Najlepším sa stal Patrik Maťas, ktorý päťkilometrovú trať zvládol za 0:20:23. Skvelé druhé miesto získal Samuel Jakub (0:20:25) a ako tretí skončil Lukáš Vana (0:20:54). Z dievčat do pätnásť rokov triumfovala Michaela Ivančová (0:20:24), druhé miesto obsadila Kristína Kobularčíková (0:23:27) a ako tretia dobehla Maria Stacey Žeňuchová (0:24:32).

Do jedinečného behu sa zapojili aj tímy. Tým najlepším na päť kilometrov sa stal ESET s časom 0:16:09. Na druhom mieste skončil BEKELE (0:18:21) a tretie miesto obsadil ŠK Banské (0:19:05). Na desaťkilometrovej trati zvíťazil tím Trávožrúti s časom 0:34:44. Striebornú priečku obsadil tím Vienna Airport (0:40:10) a tretie miesto patrí tímu T-Systems Slovakia s časom 0:42:26.

 

Zaujímavosti Košice Runway Run 2019

Najstarším bežcom bol Michal Laško, ktorý si Košice Runway Run prišiel zabehnúť zo Spišskej Novej Vsi. Naopak, tým najmladším bol Martin Ferencz z Košíc. Do metropoly východu pricestovali aj bežci z Rakúska, Belgicka, Českej republiky, Francúzska, Nemecka, Talianska, Holandska a Nórska. Košice Runway Run-u dominovali, samozrejme, východniari, a to od Popradu až po Čiernu nad Tisou. Do Košíc tiež prišli behať športovci z Bratislavy, Banskej Bystrice, Žiliny, Považskej Bystrice, Zvolena, z Liptova, Bojníc, Šale, Trenčína, Trnavy, Dunajskej Lužnej či Brezna. Viac bežcov si zvolilo päťkilometrovú trať, a to až o tretinu viac v porovnaní so športovcami, ktorý zvládli zabehnúť desať kilometrov. Na Košice Runway Run sa celkovo prihlásilo približne o tretinu viac mužov ako žien. Víťazom gratulujeme a všetkým bežcom ďakujeme, že ste si štvrtý ročník Košice Runway Run užili spolu s nami.

 

Autor: KOŠICE ONLINE

 

Komentáre