Víťazné ťaženie košických kickboxerov v Bratislave

KošiceŠport

V dňoch 21. - 23.2.2020 sa v bratislavskej športovej hale Mladosť uskutočnil už 21.ročník tradičného turnaja v kickboxe zaradeného do svetového kalendára WAKO - Slovak Open 2020 (memoriál Ladislava DOKY Tótha) za účasti 460 pretekárov (štartujúcich v 826 štartoch) z 90 klubov 12 krajín Európy.

Foto
Lucia Cmárová po triumfe / archív Guard

Guard Košice na ňom vynikajúco reprezentovali 12 pretekári. "Ďalších päť bohužiaľ ostalo doma kvôli chorobám. Celkovo sme však získali krásnych 19 medailí, čo bolo najviac zo slovenských klubov," upozornil šéf klubu Peter Onuščák.

Košičania vybojovali 6 zlatých, 5, strieborných a 8 bronzových kovov. Celkovo tak obsadili 5. miesto z 90-tich zúčastnených klubov.

"Svoje kvality potvrdila Lucia Cmárová, ktorá si v K1 žien do 60 kg, ako aj vo fullcontacte žien do 60 kg vybojovala zlato a pás šampióna Slovak Open 2020," pokračoval Onuščák.

Foto
Lucia Cmárová v súboji / Archív Guard

Ďalší opasok vyboxoval vo fullcontacte mužov do 63,5 kg Alexander Skliar (k tomu ešte 3.miesto v K1 do 63,5 kg). Zlato a pohár víťaza si z turnaja odnáša Juraj Kováč v kicklighte mužov do 63 kg (a ešte 3.miesto vo fullcontacte mužov do 63,5 kg). Ďalšie zlaté medaily vybojovali kadeti a to Christián Tamáš v lightcontacte do 37 kg (k tomu ešte 3.miesto v pointfightingu do 37 kg) a Daniel Vošanov v kicklighte do 37 kg ( a k tomu ešte 2.miesto v lightcontacte a tretie v pointfightingu) pričom počas dňa vybojoval 9 zápasov, z toho 7 víťazných.

Ešte len 17-ročná juniorka Réka Harajdová, bojovala medzi seniorkami vo fullcontacte do 52 kg – 2.miesto, a v K1 do 52 kg – 3.miesto Do medailovej zbierky Guardu prispeli Dmitrij Kovalenko vo fullcontacte mužov do 67 kg a kadetky Alexandra Tamášová za dve 2.miesta v lightcontacte a kicklighte do 28 kg a 3.miesto v pointfightingu do 28 kg a Liliana Szczawinská za dve 3.miesta v lightcontacte a kicklighte do 32 kg. Blahoželáme.

Výborným výkonom sa na tomto medzinárodnom turnaji prezentovali aj rozhodcovia z košického klubu a to Michaela Kováčová, Veronika Cmárová, Viktor Žuffa, Martin Muravský.

Opasok šampiónky v K1 žien do 70 kg a  druhé miesto vo fullcontacte do 70 kilogramov vybojovala Alexandra Filipová z klubu Ladies Victory Club Košice.

Zdroj: KOŠICE ONLINE