Vláda zverejní nahrávku zo svojho rokovania o plánovanom plošnom testovaní

SlovenskoKoronavírus

Sulík tvrdí, že je to mrhanie personálnymi, organizačnými a materiálnymi zdrojmi.

Minister obrany Jaroslav Naď navrhol, aby vláda zverejnila časti zvukového záznamu z pondelkového (11.1.) rokovania, ktorá sa týkala plánovaného plošného testovania obyvateľov na ochorenie COVID-19. Kabinet to odobril. Naď avizoval, že na zasadnutí vlády otvorí otázku ohľadom vyjadrovania ministra hospodárstva Richarda Sulíka vrátane zámeru ďalšieho plošného testovania.

Šéf rezortu obrany tvrdí, že Sulík explicitne súhlasil s návrhom premiéra Igora Matoviča o plošnom testovaní. Minister hospodárstva však verejne prezentoval, že je proti tomuto plánu predsedu vlády.

„Stalo sa to x-krát, na vláde bolo povedané niečo, čo bolo potom mediálne prezentované inak zo strany Sulíka,“ reagoval Naď.

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

Minister hospodárstva zdôraznil, že na zasadnutí vlády sa nedohodlo nič konkrétne. Zároveň potvrdil predbežný súhlas SaS s plošným testovaním v najzamorenejších okresoch, avšak nevidí zmysel v celoplošnom testovaní na území celého Slovenska. Podľa jeho slov je to mrhanie personálnymi, organizačnými a materiálnymi zdrojmi.

Sulík podľa Matoviča narába s pravdou svojským spôsobom:

„Raz a navždy to treba nejako rozseknúť. Takto sa fungovať nedá,“ uzavrel premiér.

 

Zdroj: TASR

 


 

 

Komentáre