„Hliník se odstěhoval do Humpolce!“
V pondelok (29.7.) v ranných hodinách vo veku 83 rokov zomrel český herec a kaskadér Zdeněk Srstka, ktorý dlhé roky účinkoval v televíznom programe Chcete mě? o opustených zvieratách. Herec už dlhšie trpel chorobou a chodil len s veľkými ťažkosťami. Keď sa v nedeľu (28.7.) jeho stav výrazne zhoršil, večer bol prevezený do nemocnice. Posledná rozlúčka s hercom sa uskutoční len v rodinnom kruhu.
Srstka sa narodil 26. septembra 1935 v Prahe. Jeho prvý film, v ktorom účinkoval, bol Limonádový Joe aneb Koňská opera. Preslávil sa v osemdesiatych rokoch, kedy vystupoval v programe Možno príde i kúzelník. Zároveň je známy aj jeho výrok z komédie Marečku, podejte mi pero!: „Hliník se odstěhoval do Humpolce!“
Český herec sa súťažne venoval vzpieraniu. V roku 1957 získal v hmotnostnej kategórii do 90 kilogramov bronzovú medailu na majstrovstvách Európy v Katoviciach a v roku 1960 sa zúčastnil olympijských hier v Ríme, kde skončil deviaty.
Zdroj: TASR