Na mieste nešťastia vznikol pamätník.
V Spišskej Kapitule začiatkom apríla 2024 došlo k tragickej dopravnej nehode. Účastníci diecézneho stretnutia mládeže vystupovali z autobusu, ktorý sa pohol a narazil do desiatich z nich. Na mieste zomreli dve dievčatá a ďalšia podľahla zraneniam v nemocnici v Spišskej Novej Vsi. Zároveň sedem ľudí sa zranilo.
Vyšetrovanie tragédie sa skončilo. Hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová potvrdila, že vodič autobusu čelí obvineniu z trestného činu všeobecného ohrozenia:
„V danom prípade bolo vznesené obvinenie voči vodičovi autobusu z trestného činu všeobecného ohrozenia. Boli vykonané potrebné výsluchy účastníkov predmetnej dopravnej nehody – svedkov, poškodených, ako aj znalca,“ uviedla Ligdayová s tým, že boli vypracované aj znalecké posudky z odboru zdravotníctva a farmácie z Ústavu súdneho lekárstva a medicínskych expertíz Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského a Univerzitnej nemocnice Martin a z Ústavu súdneho inžinierstva Žilinskej univerzity v Žiline:
„Na základe zabezpečených a vyhodnotených dôkazov bude spracovaný návrh v zmysle príslušných ustanovení Trestného poriadku.“
V Katedrále sv. Martina v Spišskej Kapitule sa 7. apríla pri príležitosti výročia tragédie uskutoční svätá omša. Okrem toho sa odhalí a požehná pamätník na mieste nešťastia, ktorý bude spomienkou na tri dievčatá.
Zdroj: TASR

