Okrem iného to prispelo k zrýchleniu prejazdu.
Na Hlinkovej ulici v Košiciach sa nachádza most ponad železničnú trať. Napriek tomu, že je v zlom technickom stave, vodiči môžu od dnešného dňa využívať tri jazdné pruhy, konkrétne dva do mesta a jeden v smere von z mesta. Košická radnica pripomenula, že to umožnilo podopretie objektu, ktoré bolo v uplynulých dňoch ukončené:
„Úpravou dočasného dopravného značenia a rozšírením z dvoch na tri jazdné pruhy sa zvýši plynulosť dopravy a v rannej špičke zrýchli prejazd mostom, čo ocenia motoristi aj cestujúci mestskou hromadnou dopravou.“
Samospráva uzavrela aj verejné obstarávanie na zhotoviteľa komplexnej rekonštrukcie mosta za viac ako 7,7 milióna eur. Stavebné práce sa začnú po tom, čo ho preskúma Úrad pre verejné obstarávanie.

