Vodiči MHD opäť štrajkujú. Do nemocnice vás odvezie špeciálny spoj

KošiceSpravodajstvo

Počas štrajku premávajú školské spoje, autobusy do U.S. Steelu a špeciálny spoj do nemocnice.

Odborári Dopravného podniku mesta Košice (DPMK) včera (21.5.) ohlásili ďalší ostrý štrajk a dnes (22.5.) od 8.00 do 12.00 hod. všetci šoféri stoja na konečných zastávkach. Odbory žiadajú zvýšenie platov a finančnú revitalizáciu dopravného podniku.

Štajk bol opäť vedením DPMK označený za nezákonný. Vo svojom vyhlásení informujú vodičov, že voči štrajkujúcim bude vyvedená osobná zodpovednosť. DPMK sa opiera o vyjadrenia primátora Jaroslava Polačeka, ktorý avizoval, že platy vodičov MHD v tomto roku určite porastú.

Počas štrajku premávajú školské spoje a autobusy do U.S. Steelu. Takisto budú v 15-minútovom intervale zabezpečené autobusy smerom do nemocnice na trase Staničné námestie - Námestie osloboditeľov - Nová nemocnica - Železníky - Stará nemocnica - Námestie osloboditeľov - Staničné námestie.

Foto
Na konečnej zastávke KVP Kláštor stálo o ôsmej niekoľko autobusov / KOŠICE ONLINE

Štrajkujúci vodiči sa vyjadrili, že ak by im náhodou prišla informácia o tom, že sa Polaček dohodol s odborármi už dnes, sú pripravení štrajk predčasne ukončiť. Podľa Polačeka sú vodiči rukojemníkmi odborárov a aj bez štrajku by sa situácia v DPMK zlepšila. „Myslíme si, že zamestnanci sú rukojemníkmi skupinky odborárov, ktorí odmietajú počúvať argumenty, majú svoje záujmy a tým hlavným nie sú v skutočnosti ani ľudia, ani šoféri. Rokujem, diskutujem a stretávam sa so zamestnancami,“ uviedol primátor na svojom Facebooku.

 

Autor: MARTIN MAJDÁK

Komentáre