Vodiči sa v Košickom kraji dočkali ďalších vynovených úsekov ciest

VýchodSpravodajstvo

Projekty boli vyčíslené na viac ako 300-tisíc eur.

Košický samosprávny kraj (KSK) na jeseň zrealizoval opravu dvoch väčších úsekov ciest. Jedným z nich je cesta III/3318 od Veľkej Idy po hranicu mesta Košice. Oprava úseku, ktorý meria 2,3 kilometra, sa realizovala počas októbra, pričom bola vyčíslená na 160-tisíc eur. KSK tento projekt financoval zo svojho rozpočtu. „Táto cesta bola neslávne známa mnohými výtlkmi, ktoré boli rok čo rok plátané. Takéto riešenie opráv ciest nie je komfortné ani pre vodičov, ani ekonomicky výhodné pre župu. V tomto roku sme preto viaceré cesty, vrátane tejto, neopravovali lokálne, ale rozhodli sme sa pre veľkoplošné vysprávky. Verím, že vďaka oprave bude cesta opäť bezpečnejšia a pohodlnejšia,“ uviedol predseda KSK Rastislav Trnka.

„Táto cesta bola vo veľmi zlom stave, preto ju vodiči využívali len vo výnimočných prípadoch. Vďaka  novému  asfaltovému kobercu sa tu zvýši bezpečnosť a plynulosť premávky. Veríme, že rovnako zodpovedne sa zachová aj mesto Košice a zrekonštruuje cestu vedúcu zo Šace do Veľkej Idy, ktorú má vo svojom vlastníctve, nakoľko tá sa pomaly stáva neprejazdnou,“ povedal starosta obce Veľká Ida Peter Nagy.

Foto
Opravený úsek cesty / facebook.com/RastoTrnka

Košická župa koncom októbra ukončila aj veľkoplošnú vysprávku cesty v Sadoch nad Torysou. Nový mikrokoberec má dve vrstvy, pričom sa nachádza na úseku od okresnej hranice mesta Košice po časť obce - Byster. „Táto cesta nebola opravovaná minimálne dvadsať rokov, bola v dezolátnom stave. Sme preto radi, že sa po takom čase dočkala nového koberca a že sa opravu podarilo dokončiť ešte pred zimou,“ skonštatovala starostka obce Iveta Tomková.

Náklady na opravu úseku dlhého 3,2 kilometra sa vyšplhali na takmer 150-tisíc eur. „Nakoľko väčšina cesty sa nachádza v extraviláne, zhotoviteľ opravoval úsek studenou technológiou, vďaka ktorej by sa mali zlepšiť protišmykové vlastnosti vozovky. Na budúci rok chceme opraviť aj nadväzujúci úsek v Olšovanoch,“ dodal Trnka s tým, že v týchto obciach košická župa pripravuje aj opravu mosta cez rieku Olšava a zosuvu v Sadoch nad Torysou.

 

Autor: KOŠICE ONLINE

 

Komentáre