Vojna na Ukrajine: Domáca armáda opäť útočila na mosty, dva zasiahla v Chersonskej oblasti

EurópaVojna na Ukrajine

Zničila aj niekoľko nepriateľských základní.

Ukrajinské sily včera (8. 8.) zasiahli dva mosty na juhu Ukrajiny. Ide o Antonivský a Kachovský most, obidva sa nachádzajú na kľúčových zásobovacích trasách ruských okupntov. Antonivský most bol zasiahnutý už aj predtým a ruské sily sa v týchto dňoch pripravovali na jeho opätovné otvorenie po oprave. Domáca armáda zároveň zničila aj niekoľko nepriateľských základní.

Generálny štáb ukrajinských ozbrojených síl informoval, že v doterajšom priebehu vojny zabila tamojšia armáda viac ako 42-tisíc ruských vojakov. Počas pondelka (9. 8.) zaznamenali ruskí okupanti najväčšie straty v oblastiach okolo miest Bachmut a Doneck.

Foto
Bojovalo sa aj v Doneckej oblasti / TASR

Niektorí ruskí vojaci sa však dostali aj do ukrajinského zajatia. Na desať rokov väzenie odsúdil ukrajinský súd ruského tankistu Michaila Kulikova za ostreľovanie výškového obytného domu v meste Černihiv. Ten sa k činu priznal, na svoju obhajobu však tvrdil, že iba vykonával rozkazy.

Šéf Moskvou dosadenej dočasnej správy v okupovanej časti Záporožskej oblasti Jevhen Balyckyj podpísal výnos o uskutočnení referenda o pripojení tohto regiónu k Rusku. Tlačový tajomník ruského prezidenta Dmitrij Peskov zdôraznil, že referendá na okupovaných územia nebude organizovať Rusko, ale miestni obyvatelia.  

 

Zdroj: TASR/SITA

Komentáre