Ide už o druhý útok na logistické centrum v Jekaterinburgu za uplynulé dva týždne.
Ukrajinské drony počas uplynulej noci už po druhýkrát zasiahli sklad ruského internetového predajcu Wildberries v Jekaterinburgu, ktorý leží viac ako 2000 kilometrov od hranice s Ukrajinou.
„Hasiči boli vyslaní do logistického centra spoločnosti v Jekaterinburgu, kde v dôsledku útoku vypukol požiar,“ uviedla spoločnosť Wildberries vo vyhlásení a dodala, že všetci zamestnanci boli evakuovaní do bezpečia. Tri ukrajinské drony dopadli na strechu skladu v skorých ranných hodinách. Pri útoku sa nikto nezranil.
Ide už o druhý útok na logistické centrum v Jekaterinburgu za uplynulé dva týždne. Sklad Wildberries v štvrtom najväčšom ruskom meste patrí medzi najväčšie. Jeho rozloha je 150 tisíc štvorcových metrov.
Od polovice júla už Ukrajina zaútočila na 20 logistických centier spoločnosti Wildberries. Straty obchodníkov predávajúcich prostredníctvom Wildberries sa v dôsledku ukrajinských útokov na sklady odhadujú na 215 – 280 miliárd rubľov, čo je v prepočte zodpovedá 2,3 až trom miliardám eur.
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes oznámil, že jeho vláda poskytne pomoc poľnohospodárom, ktorých postihli ruské útoky na lodnú dopravu a prístavné zariadenia. Pomoc by mala prísť už v najbližších dňoch. Kremeľ totiž atakoval viacero ukrajinských plavidiel v oblasti Čierneho mora. Gubernátor Odeskej oblasti Oleh Kiper avizoval, že ruský útok poškodil loď plávajúcu pod zahraničnou vlajkou. Jeden člen posádky zahynul. Podľa ukrajinského úradu pre námorné prístavy plávala loď pod vlajkou Guiney-Bissau.
Zdroj: TASR

