Vojna na Ukrajine: Kyjevom otriasli výbuchy, Rusi útočili raketami

EurópaVojna na Ukrajine

Explózie hlásia viaceré mestá.

Po niekoľkých mesiacoch relatívne pokojnej situácie bolo dnes ráno počuť v ukrajinskej metropole viacero výbuchov. Poradca ukrajinského ministra vnútra Rostyslav Smirnov uviedol, že útok na Ševčenkov mestský obvod v Kyjeve si vyžiadal osem obetí a 24 ranených.

Jedna z rakiet explodovala v blízkosti sídla ukrajinskej tajnej služby. Neďaleko sídli aj kancelária ukrajinského prezidenta. V súvislosti s výbuchmi bolo oznámené prerušenie premávky metra. Všetky podzemné stanice slúžia ako kryty civilnej ochrany. Prezident Volodymyr Zelenskyj apeloval na spoluobčanov, aby nevychádzali na ulice. Ruské sily zasiahli ukrajinskú metropolu naposledy koncom júna.

Foto
Ukrajinský prezident apeloval na obyvateľov, aby nevychádzali na ulice / TASR

Masívnemu raketovému ostreľovaniu sú vystavené aj Ľvovská a Ternopiľská oblasť a tiež mestá Dnepropetrovsk, Žytomyr, Mykolajiv a Chmeľnyckyj. Ruské jednotky v noci opäť ostreľovali mesto Záporožie na juhovýchode Ukrajiny. Útok si vyžiadal jednu obeť a zranených. Zásah dostal poschodový bytový dom a poškodená je aj civilná infraštruktúra. Na mieste pokračuje záchranná a pátracia operácia.

Silnú explóziu hlásila aj Belgorodská oblasť ležiaca na západe Ruska, ktorá hraničí s Ukrajinou. Miestne úrady tvrdia, že išlo o vopred naplánované výbuchy na vojenskom cvičisku.

 

Zdroj: TASR

Komentáre