Vojna na Ukrajine: Útoky dronov pokračovali aj túto noc

EurópaVojna na Ukrajine

Poškodená bola tiež ruská výsadková loď v Sevastopoli.

Ruská výsadková loď je po sobotňajšom (23.3.) útoku okupovanom Sevastopoli kriticky poškodená, uviedlo to ukrajinské vojenské spravodajstvo.

„Dňa 23. marca 2024 došlo k úspešným zásahom do zariadení ruskej Čiernomorskej flotily na dočasne okupovanom Kryme. Konkrétne bola napadnutá 13. lodenica ruskej Čiernomorskej flotily v Sevastopoli, kde okrem iného kotvila nepriateľská veľká výsadková loď Jamal,“ vyjadrila sa ukrajinská vojenská rozviedka.

Pre poškodenie hornej paluby došlo k nakloneniu lode na jej pravobok, ruskí vojaci tak z nej nepretržite odčerpávajú vodu. ​​​​​​

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

Ukrajine sa v noci na pondelok (25.3.) podarilo odraziť štyri drony v Mykolajivskej a Odeskej oblasti. V meste Mykolajiv a v Odese sú tak kvôli útokom poškodené energetické zariadenia, zranených je niekoľko osôb. Radnica v Odese tiež informovala o prerušení spojov električiek a trolejbusov. Pre pozastavenie dodávok energie bolo tak pozastavené aj vyučovanie v materských školách.

Dronmi počas noci útočila aj Ukrajina. Podľa ruského ministerstva obrany bolo nad územím Rostovskej oblasti zničených 11 ukrajinských bezpilotných lietadiel. Útoky spôsobili v pondelok ráno aj požiar v Novočerkaskej elektrárni v Rostovskej oblasti, ktorá je jednou z najväčších tepelných elektrární. Gubernátor Rostovskej oblasti Vasilij Golubev oznámil, že vyradené sú tak z prevádzky dva bloky elektrárne a na chvíľu bola tiež prerušená dodávka elektriny zákazníkom.

 

Zdroj: TASR/ SITA
 

Komentáre