Vojna na Ukrajine: Pri ostreľovaní Charkovskej oblasti zahynuli dvaja ľudia

EurópaVojna na Ukrajine

Terčom útokov bola opäť aj Záporožská elektráreň.

Boje v Charkovskej oblasti si vyžiadali dve obete. Informoval o tom oblastný gubernátor Oleh Synehubov. Ruské ostreľovanie zapálilo strechu administratívnej budovy v jednej z mestských častí.

„Ako vidíte, Rusi pre nedostatok úspechu na fronte útočia na pokojné mestá a dediny v regióne. Sme však silnejší ako ich úbohé pokusy o zastrašenie. Víťazstvo je naše!“ uviedol Synehubov.

Gubernátor zároveň vyzval obyvateľov, aby sa čo najviac zdržiavali v úkrytoch. Bojovalo sa aj v okupovanom meste Cherson, kde ukrajinské sily ostreľovali Antonivský most. Poškodili jeho konštrukciu a oddialili jeho znovuotvorenie, ostreľovanie však nespôsobilo na moste vážne škody. Pre ruské sily je tento most jedným z dvoch priechodov na územie, ktoré okupujú na západnom brehu Dnepra. Bez neho by sa pre Moskvu skomplikovalo zásobovanie svojich jednotiek.

Foto
Bojovalo sa aj v okupovanom meste Cherson / TASR

Ukrajinské sily útočili na ruské pozície aj v meste Melitopoľ na juhu Ukrajiny. Vo vyhlásení armády sa uvádza, že o život prišlo viac ako 100 ruských vojakov.

Záporožská jadrová elektráreň bola opäť terčom raketových útokov. Stalo sa tak len niekoľko hodín po tom, ako paľba v elektrárni zasiahla vedenie vysokého napätia. Zasiahnuté bolo zariadenie elektrárne, v ktorom je uložených 174 kontajnerov s vyhoreným jadrovým palivom.

Ukrajinská prokuratúra vyšetruje už takmer 26-tisíc prípadov podozrenia z vojnových zločinov spáchaných od začiatku ruskej invázie. V tejto súvislosti už zároveň obvinila 135 osôb.

 

Zdroj: TASR/SITA

Komentáre