Sekundárne explózie zbraní následne zdevastovali aj okolité domy či domov dôchodcov.
Rusi počas uplynulej noci zaútočili na sklad v Kyjeve, ktorý následne explodoval. Masívny výbuch neprežilo najmenej 37 ľudí, ďalších 380 museli evakuovať. V sklade sa nachádzali delostrelecké granáty, drony a ďalšia munícia.
„Prvý zásah smeroval na miesto, kde bola uskladnená munícia, ktorá by tam absolútne nemala byť – sklad obranných síl. Došlo k detonácii granátov, mín, ďalšej munície a dronov. A to vo významnom rozsahu,“ uviedol ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
Sekundárne explózie munície po ruskom nálete zdevastovali okolité domy a zasiahli aj domov dôchodcov pre starších ľudí a osoby so zdravotným postihnutím.
Prezident situáciu tiež situáciu označil aj ako „strašnú nedbalosť tých, ktorí skladovali výbušné materiály hneď vedľa ľudí“. Pripomenul tiež, že predpisy jasne zakazujú umiestňovanie skladov s muníciami v blízkosti civilistov. Prípadom sa začala zaoberať štátna polícia, tajná služba SBU i prokuratúra.
Ukrajinský prezident dodal, že vojna nemôže byť ospravedlnením pre ignorovanie bezpečnostných predpisov. Preto očakáva rýchle, exemplárne tresty a prepúšťanie zodpovedných úradníkov.
Nočné útoky smerovali aj na Odeskú oblasť. Pri ofenzíve zomrela jedna osoba, ďalšie tri sa zranili. Po útokoch zhorelo aj päť nákladných áut s obilím a ďalšie tri boli poškodené. Všetky požiare sa však podarilo stabilizovať.
Zdroj: TASR

