Vojna na Ukrajine: Ruské jednotky pokračujú v útokoch na Chersonskú či Charkovskú oblasť

EurópaVojna na Ukrajine

O život prišlo aj dvojmesačné bábätko.

Gubernátor Chersonskej oblasti Olexandr Prokudin vyhlásil, že ruské sily tam za jeden deň podnikli 36 útokov, ktoré poškodili obytné štvrte a múzeum v Chersone. Náčelník mestskej vojenskej správy Roman Mročko konkretizoval, že minimálne štyria ľudia zomreli a ďalšia osoba sa zranila.

Charkovská oblasť v tejto súvislosti zaznamenala úmrtie dvojmesačného bábätka a tri zranené osoby. Tamojší gubernátor Oleh Synehubov spresnil, že dve rakety zo systémov S-300 zasiahli hotel v obci Zoločiv severne od Charkova. Ďalšie tri osoby vrátane matky obete boli hospitalizované. Útok poškodili zhruba 30 budov vrátane kaviarní, lekární či trhoviska. Ruskí vojaci ostreľovali mínometmi približne 20 sídiel v Charkovskej oblasti.

Foto
Ruské jednotky pokračujú v útokoch na Chersonskú či Charkovskú oblasť (Ilustračná fotografia) / TASR

Úrady nariadili dočasné uzavretie Chersonu a okolia pre cudzincov. Urobili tak po tom, čo uplynulý týždeň tam zomreli dvaja francúzski dobrovoľníci mimovládnej organizácie HEKS/EPER. Členovia diplomatických misií, zastupiteľských úradov či zamestnanci medzinárodných humanitárnych organizácií nemôžu bez dohody s regionálnou vojenskou správou a vojenským velením vstúpiť do obývaných oblastí, ktoré čelia ruskému ostreľovaniu.

„V čase vojny nikto nemôže zaručiť bezpečnosť, ale musíme mať prehľad o prítomnosti ľudí na miestach aktívnych operácií nepriateľa,“ reagovala vojenská správa.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre