Vojna na Ukrajine: Ruské sily sa neúspešne snažia postúpiť k mestu Bachmut

EurópaVojna na Ukrajine

Vojaci boli zatlačení späť.

Ruské sily, ktoré sa v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny snažia pokročiť k mestu Bachmut, nedosiahli významné zisky.

„Ofenzíva, ktorú nepriateľ začal v oblasti obce Berestove, bola neúspešná a ustúpil,“ uviedol ukrajinský generálny štáb.

Rovnaká situácia je aj východne od obcí Semyhirja a Kodema a smerom k obci Avdijivka. Ruské sily útočili aj v Ľvovskej oblasti na západe a zničili sklad so zbraňami dodanými zo zahraničia.

„Vysoko presné rakety dlhého doletu odpálené zo vzduchu zničili v blízkosti mesta Radechiv v Ľvovskej oblasti sklad zbraní a munície zahraničnej výroby dodaných kyjevskému režimu z Poľska,“ uviedlo ruské ministerstvo obrany.

Foto
Ruské sily útočili aj v Ľvovskej oblasti  / TASR

Útok potvrdil aj gubernátor oblasti Myksym Kozyckyj. Po tom, čo sa ruské jednotky vzdali úsilia o dobytie ukrajinského hlavného mesta Kyjev, zamerali sa na ovládnutie regiónu Donbas ležiaceho na východe. Raketové útoky na západe sú odvtedy zriedkavé.

Rusko začalo vytvárať vojenskú údernú skupinu v smere na Kryvyj Rih, rodné mesto ukrajinského prezidenta. Južné operačné veliteľstvo ukrajinskej armády varovalo, že Moskva pripravuje nové ofenzívne operácie s cieľom ovládnuť celú Chersonskú oblasť pri Čiernom mori.

OSN vytvorí misiu, ktorej úlohou bude zistiť fakty a odhaliť pravdu o útoku na väznicu v Kremľom ovládanom meste Olenivka. Z bombového útoku, pri ktorom minulý týždeň zahynuli desiatky ukrajinských vojnových zajatcov, sa navzájom obviňujú Kyjev a Moskva.

 

Zdroj: TASR/SITA

Komentáre