Vojna na Ukrajine: Rusko opäť zaútočilo na Cherson. O život prišli traja ľudia

EurópaVojna na Ukrajine

Doposiaľ zomrelo najmenej 464 detí.

Vedúci kancelárie ukrajinského prezidenta Andrij Jermak vyhlásil, že pri včerajšom (11.3.) ruskom ostreľovaní Chersonu zomreli traja ľudia a ďalšie dve osoby sa zranili:

„Ruskí teroristi znova ostreľovali Cherson.“

Šéf miestnej vojenskej administratívy Oleksander Prokudin spresnil, že ľudia zomreli pri zásahu auta, ktoré začalo horieť. Zároveň bolo poškodených niekoľko vozidiel.

Ukrajinská generálna prokuratúra oznámila, že od prepuknutia vojny zahynulo minimálne 464 detí, ďalších 934 maloletých utrpelo zranenia a 367 detí je nezvestných. Najviac obetí bolo zaznamenaných v Doneckej a Charkovskej oblasti. Tieto štatistiky však nezahŕňajú napríklad údaje z území okupovaných Moskvou. Do Ruska bolo nútene deportovaných viac ako 16-tisíc ukrajinských detí.

Foto
Ostreľovanie mesta Kosťantynivka v Doneckej oblasti  / TASR

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj označil ostreľovanie zo strany Kremľa za brutálne teroristické útoky, ktoré sú nepretržité:

„Rakety a delostrelecká paľba, drony a mínomety. Zákerný štát používa rôzne zbrane s jediným cieľom ničiť život a nenechať po sebe nič ľudské. Trosky, sutiny, krátery v zemi, kam dopadli rakety, sú autoportrétom Ruska, ktoré maľuje tam, kde existuje život bez Ruska. Tá krajina znamená zlo. Stala sa synonymom teroru a bude príkladom porážky a spravodlivého trestu za tento teror. Kremeľ trestu nezabráni.“

Zelenskyj konkretizoval, že Charkovská oblasť od začiatku roka čelila 40 raketovým útokom a pri ruskej paľbe v Chersone včera zomreli tri osoby, ktoré boli na ceste do obchodu s potravinami:

„Chcem podporiť všetky naše mestá a komunity, ktoré sú terčom brutálnych teroristických útokov.“

 

Zdroj: TASR/SITA

 

Komentáre