Vojna na Ukrajine: Rusko sa zameriava na ofenzívu na východe krajiny

EurópaVojna na Ukrajine

Zaútočilo na viaceré mestá.

Ruské ozbrojené sily podnikli za posledný deň 21 leteckých a 9 raketových útokov na Ukrajinu. Ostreľovanie hlásili mestá Sloviansk a Kramatorsk, kde boli poškodené poschodové budovy aj osobné autá.

Invázne vojská sa zameriavajú na ofenzívu v oblastiach miest Lyman, Bachmut, Avdijivka, Marjinka a Šachtarsk na východe. Ukrajinskí vojaci odrazili viac ako 120 ruských útokov.

Napätá situácia je naďalej aj na Kryme. Ukrajinské ministerstvo obrany uviedlo, že výbuch na severe polostrova zničil ruské strely, ktoré plánovala použiť ruská čiernomorská flotila.

„Explózia v meste Džankoj na dočasne okupovanom Kryme zničila ruské strely s plochou dráhou letu typu Kalibr, ktoré boli práve prevážané po železnici,“ uviedla ukrajinská vojenská rozviedka.

Foto
Rusko útočí najmä na východe / facebook.com/zelenskiy.official

Ministerstvo dodalo, že výbuchy sú pokračovaním demilitarizácie Ruska a prípravou na prelomenie okupácie ukrajinského polostrova Krym. Proruský šéf správy mesta Ihor Ivin však vyhlásil, že na mesto zaútočili drony, pričom sa zranil jeden človek, ktorý sa zotavuje v nemocnici. Počas útoku podľa neho vypukol požiar, ktorý zachvátil školu, obytný dom a obchod, poškodená bola aj miestna energetická infraštruktúra.

 

Zdroj: TASR

Komentáre