Vojna na Ukrajine: Rusko útočilo dronmi v Kyjevskej oblasti

EurópaVojna na Ukrajine

Boje prebiehali aj na Kryme.

Ruský útok dronmi v ukrajinskej Kyjevskej oblasti si vyžiadal tri obete a ďalších sedem ľudí utrpelo zranenia. V dôsledku útoku bola poškodená civilná lokalita a vznikol požiar.

Bojovalo sa aj na Krymskom polostrove, kde ruské námorné sily odrazili útok dronmi na prístav Sevastopol. Na Kryme, ktorý Moskva anektovala v roku 2014, sa nachádza ruská Čiernomorská flotila a od začiatku invázie Ruska ho zasiahla už celá séria útokov dronmi.

Ruskom dosadený gubernátor Sevastopola Michail Razvožajev uviedol, že zničené boli tri objekty. Dodal, že situácia si nevyžiadala žiadne obete a neboli poškodené žiadne lode, ale výbuchy vyrazili sklá na oknách neďalekých budov. Zároveň vyzval na zachovanie pokoja a dodal, že situácia je pod kontrolou.

Foto
Bojovalo sa na Kryme aj v Kyjevskej oblasti / facebook.com/zelenskiy.official

Ukrajinu navštívil japonský premiér Fumio Kišida, pričom nevynechal ani návštevu mesta Buča, kde ruské invázne sily počas okupácie masakrovali civilistov.

„Táto historická návšteva je znakom solidarity a pevnej spolupráce medzi Ukrajinou a Japonskom. Ďakujeme Japonsku za jeho pevnú podporu a prispenie k nášmu budúcemu víťazstvu,“ uviedla prvá námestníčka ministra zahraničných vecí Emine Džepparová.

Kišidova návšteva Ukrajiny sa zhodovala s návštevou čínskeho prezidenta Si Ťin-pchinga v Rusku.

Japonský premiér zároveň pozval ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského na májový summit skupiny G7 v japonskej Hirošime. Zelenskyj na summite vystúpi prostredníctvom videohovoru.  

 

Zdroj: TASR

Komentáre