Vojna na Ukrajine: Útok protitankovou strelou v Charkovskej oblasti si vyžiadal dve obete

EurópaVojna na Ukrajine

Drony útočili vo viacerých oblastiach.

Ruskí vojaci zabili pri obci Strileča v Charkovskej oblasti dvoch civilistov, keď protitankovou strelou zasiahli osobné auto. Ďalší civilista sa zranil. Ďalší útok v meste Charkov si tiež vyžiadal zranených. Jednu obeť si zároveň vyžiadalo ukrajinské ostreľovanie, ktoré zasiahlo ruskú dedinu v oblasti hraničiacej s Ukrajinou. Poškodilo pritom viacero domov.

Gubernátor ruskej Oriolskej oblasti Andrej Klyčkov uviedol, že útok dronom na sklad ropy v meste Oriol spôsobil požiar jednej palivovej nádrže. Dron bol zostrelený aj na okraji Moskvy a šesť ďalších smerujúcich na anektovaný polostrov Krym. Hlavné moskovské letiská odložili najmenej 24 letov, čo je častý krok leteckých úradov počas dronových útokov na hlavné mesto.

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

Ruské ministerstvo obrany poprelo, že ukrajinské sily dobyli obec Andrijivka na frontovej línii v blízkosti mesta Bachmut v Doneckej oblasti.

„Nepriateľ sa nevzdal plánov na dobytie Artemivsku (ruský názov pre Bachmut) a pokračoval v útočných operáciách... neúspešne sa pokúšal vytlačiť ruské jednotky z Kliščivky a Andrijivky,“ uviedol ruský rezort obrany.

Do ukrajinských čiernomorských prístavov mieria prvé dve nákladné lode s cieľom naložiť obilie pre africké a ázijské štáty. Kyjev v auguste oznámil vytvorenie dočasného humanitárneho koridoru v Čiernom mori so zámerom obísť ruskú námornú blokádu, ktorá pretrváva od 17. júla, keď od tzv. čiernomorskej obilnej iniciatívy jednostranne odstúpilo Rusko.

 

Zdroj: TASR/SITA

Komentáre