Vojvodkyňu Kate zaočkovali proti covidu

SvetKoronavírus

Prvou dávkou vakcíny proti covidu je zaočkovaná aj vojvodkyňa z Cambridgeu Catherine. Očkovanie proti ochoreniu COVID-19 podstúpila v piatok 28. mája.

Foto
Kate zaočkovali v londýnskom Vedeckom múzeu, ktoré slúži ako jedno z veľkokapacitných očkovacích centier otvorených po celej krajine / TASR

Prvou dávkou vakcíny proti covidu je zaočkovaná aj vojvodkyňa Kate. Vojvodkyňa z Cambridgeu v piatok podstúpila očkovanie proti infekčnej chorobe COVID-19. Na sociálnej sieti Twitter o tom v sobotu informoval Kensingtonský palác, ktorý zverejnil aj fotografiu vojvodkyne počas očkovania.

Vo svojom statuse vojvodkyňa Catherine spresnila, že sa bola dať zaočkovať v londýnskom Vedeckom múzeu, ktoré slúži ako jedno z veľkokapacitných očkovacích centier otvorených po celej krajine.

Jej manžel, princ William, dostal svoju prvú dávku vakcíny proti covidu už skôr, 18. mája. Williama (38) zaočkovali tiež v očkovacom centre zriadenom vo Vedeckom múzeu.

Do propagovania očkovania sa zapojili aj ďalší členovia kráľovskej rodiny. Protikoronavírusovú vakcínu už dostali aj kráľovná Alžbeta II. (95) a jej najstarší syn a následník trónu princ Charles (72). Očkovaný bol aj kráľovnin manžel, princ Philip, ktorý zomrel v apríli vo veku 99 rokov.

Zdroj: TASR

Komentáre