Volko nemal svoj deň, nepostúpil do semifinále stovky

SlovenskoŠport

Slovenský šprintér Ján Volko nepostúpil na olympijských hrách v Tokiu do semifinále behu na 100 metrov. V záverečnom siedmom sobotňajšom rozbehu obsadil siedme miesto časom 10,40 sekundy.

Foto
Volko má ešte šancu na dvojstovke / TASR

Do nedeľného semifinále postúpili prví traja atléti z každého rozbehu plus traja najlepší s časom. Volko skončil celkovo na 46. priečke, na postup s časom bol potrebný výkon 10,12 s. Najrýchlejší bol obhajca bronzu Andre De Grasse z Kanady (9,91 s).

 "Som z toho zmätený, neviem to zhodnotiť, asi to nebol úplne môj deň. Celý týždeň aj po rozcvičke som sa cítil dobre, neviem, čo sa stalo. Je to tak, ako to je. Verím, že ma to nakopne, lebo toto bolo slabé. So semifinále som veľmi nerátal, chcel som bežať najlepší čas v sezóne. To sa mi nepodarilo, ten beh nebol vôbec dobrý. Musíme si sadnúť s trénermi a rozobrať si to," povedal pre RTVS 24-ročný Volko, ktorý sa ešte predstaví na dvojnásobnej trati.

 "Nie som si istý, či k tomu existuje komentár. Beh som ešte nevidel, ale nie som spokojný, naopak, som mierne sklamaný," pokračoval po pretekoch.

V tejto sezóne ho limitovalo zranenie a aj preto nemal veľa štartov na stovke. "Možno aj to sa prejavilo. Ale v tréningu aj na rozcvičke som sa cítil dobre. Jednoducho som nepredal to, čo som mohol. Je veľmi náročné opísať, čo sa vlastne stalo. Rozbeh bol veľmi silný a aj to dopadlo podľa papierových predpokladov. Aby som postúpil, to by sa musel stať veľký zázrak, nad tým som ani nepremýšľal. To by som musel bežať na úplne inej úrovni. Ale veril som si na sezónne maximum, no evidentne som sa precenil."

Volko priznal, že mu chýbalo viac pretekov, ideálne by pre neho bolo, keby sa pre olympiádou ešte vybehal. "Možno tak tri týždne pred halovou sezónou by to bolo fajn. Ale zranenie nám znemožnilo pretekať a keď bola možnosť, bolo riziko, že sa niekde nakazím, to sme nechceli riskovať. A toto mi chýbalo, nie som toľko vybehaný."

Na postup bol potrebný čas 10,12, ten bol nad sily slovenského šprintéra. "To je čas, ktorý momentálne nie je v mojich silách. Právom nepatrím do semifinále s takýmto výkonom. Svetová špička je veľmi nabitá, vedeli sme, že bude náročné posunúť sa. Ale výkon je slabý, to ma fakt sklamalo," povedal Volko.

Na olympijskom štadióne v Tokiu sa predstaví ešte na dvojstovke, 3. augusta sa predstaví v rozbehoch: "Verím, že to je dobrá príprava na dvestovku. Verím, že podám lepší výkon. Myslím si, že ma to namotivuje. Budem nahnevaný a povzbudí ma to. Chcem zabojovať viac a napraviť si chuť."

Pozitívum napokon slovenský šprintér našiel iba v samotnej účasti na hrách: "Je to veľmi zvláštne a neviem, či som si prvý štart na olympiáde predstavoval takto. Myslel som, že bude mať lepšiu formu a výkonnosť. Ale som šťastný, že som pretekal na olympiáde, to mi už nikdy nikto nevezme a z toho sa teším."

      100 m - 7. rozbeh:
      1. Rohan Browning (Aus.) 10,01 s, 2. Yohan Blake (Jam.) 10,06, 3. Chijindu Ujah (V. Brit.) 10,08, ..., 7. Ján VOLKO (SR) 10,40 

Zdroj: TASR
 

Komentáre