Vošvrda pokračuje v Michalovciach, Mašlonka: "Stabilita v bránke"

VýchodŠport

Český hokejový brankár Tomáš Vošvrda bude aj v sezóne 2022/2023 pôsobiť v slovenskom extraligovom klube HK Dukla Ingema Michalovce.

Foto
Michalovskú bránku bude strážiť overené meno / KOŠICE ONLINE

 "Je to pre nás taká stabilita v bráne," uviedol športový manažér Marek Mašlonka pre klubové sociálne siete.

Vošvrda prišiel do Michaloviec počas sezóny 2021/2022 z Liptovského Mikuláša. Nastúpil v nej celkovo do 40 zápasov, v ktorých dosiahol 90,60-percentnú úspešnosť zákrokov, priemer 2,89 inkasovaného gólu na zápas a trikrát vychytal čisté konto. V Michalovciach by mal vytvoriť brankársku dvojicu s novou akvizíciou, ktorú klub zatiaľ nepredstavil. "Nebudeme ich deliť na jednotku a dvojku, budeme mať dve jednotky, teda dvoch rovnocenných brankárov. ´Vošvec´ by mal rovnako aj s druhým brankárom priniesť kvalitu. Meno ďalšieho brankára sa dozviete už čoskoro," uviedol Mašlonka.

Pre 32-ročného Vošvrdu pôjde už o piatu sezónu v slovenskej extralige. Úvodné tri strávil v drese Popradu. V najvyššej slovenskej súťaži doteraz nastúpil do 190 zápasov, v ktorých dosiahol 91,94-percentnú úspešnosť zákrokov a priemer 2,50 inkasovaného gólu na zápas. V 17 zápasoch si udržal čisté konto.

Michalovský klub postupne informuje o stavbe kádra pre sezónu 2022/2023, z ktorého sú zatiaľ známe iba dve mená. Okrem Vošvrdu vedenie potvrdilo angažovanie útočníka Radovana Puliša, ktorý prišiel zo Zvolena. Rovnako ako Vošvrda, aj Puliš podpísal dvojročný kontrakt.

Zdroj: TASR

Komentáre