Vranovská cesta v Prešove sa nedala opraviť kvôli deravým potrubiam

PrešovSpravodajstvo

Práce budú ukončené už o mesiac.

Prešovčania a ľudia prechádzajúci cez metropolu Šariša už od jari denne stoja v kolónach na Vranovskej ulici, kde sa realizujú stavebné práce na ceste od mosta na Šarišských Lúkach až po obec Lada. Práce najmä na Vranovskej ceste nespočívajú len v tradičnej oprave vozovky.

„Predmetom je kompletná rekonštrukcia vozovky vrátane úpravy nevhodného podložia. Nakoľko počas realizácie prác bolo zistené oveľa horšie podložie oproti predpokladom, bolo nevyhnutné prehĺbiť výmenu podložia. K zhoršeniu prispeli aj odhalené poškodené vodovodné a kanalizačné prípojky, z ktorých vytekajúca voda spôsobila premočenie a znehodnotenie podložia. Bolo nevyhnutné poškodené potrubia opraviť a dať do funkčného stavu,“ vysvetlila hovorkyňa Slovenskej správy ciest Lucia Karelová.

Foto
Vranovská cesta / TASR

Cestu opravovali kvôli neustále sa zhoršujúcemu stavu vozovky, ktorej opravy vždy vydržali krátko z dôvodu nevyhovujúceho podlažia. Práce išli pomaly aj preto, že nikto nevedel, kadiaľ presne sa pred niekoľkými desaťročiami ťahali potrubia vody a kanalizácie. Zmapovali ich až teraz, keď lokalitu rozkopali.

Za vyše 11 miliónov eur sa však okrem cesty opravia aj chodníky, semafory a priechody pre chodcov. Ako uviedla Karelová, časť prác v Prešove bude hotová už čoskoro:

„Stavebné práce na Vranovskej ulici predpokladáme ukončiť do polovice novembra. Stavebné práce v Kapušanoch a križovatku pri obci Nemcovce predpokladáme ukončiť do konca novembra tohto roka,“ dodala Karelová s tým, že zvyšný úsek cesty od Kapušian po obec Lada má byť hotový do apríla 2022.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre