Návrh mesta Košice neprešiel.
V metropole východu sa včera (20.6.) uskutočnilo zasadnutie Valného zhromaždenia Východoslovenskej vodárenskej spoločnosti (VVS). Akcionári schválil víziu transparentnosti spoločnosti, ktorú predstavil generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Stanislav Hreha. Vedenie spoločnosti musí tak splniť povinnosti, ktoré z toho vyplývajú.
Predstavenstvo a Dozorná rada informovali akcionárov o hospodárskych výsledkoch spoločnosti za rok 2018. Zároveň schváli a prijali návrh obchodného plánu a finančný rozpočet na rok 2019. „Dnešný deň je pre mňa dôležitý predovšetkým z tohto hľadiska – akcionárom sme priniesli výsledky, ktoré potvrdzujú výnimočnú ekonomickú kondíciu vodární. Rastie rentabilita tržieb a výnosov, čistý zisk prevýšil za rok 2018 sumu 616-tisíc eur. Za 16 rokov sme strojnásobili majetok spoločnosti, jeho hodnota je momentálne 615 miliónov eur,“ uviedol Hreha.
V najbližšom období sa budú realizovať prvé kroky na presadenie posilnenia transparentnosti, čo potvrdil aj Hreha: „Chcem osobne naštartovať proces zmeny legislatívy, cez Asociáciu vodárenských spoločností, ktorá nám umožní ešte posilniť transparentnosť procesov vo všetkých vodárenských spoločnostiach.“
Valné zhromaždenie spoločnosti zároveň zvolilo štyroch nových členov Dozornej rady VVS, ktorými sa stali Richard Majza, Róbert Puci, Karol Pataky a Michal Domík. Návrh mesta Košice na zvolenie Marcela Gibódu za člena Dozornej rady neprešiel. Vzhľadom na to, že už boli navrhnutí a zvolení štyria menovaní členovia Dozornej rady a ďalšie miesto už nebolo voľné, akcionári nemohli hlasovať o novom návrhu mesta Košice, ktorý predniesol námestník Marcel Gibóda. Ten za člena Dozornej rady navrhol Marcela Čopa.
Autor: KOŠICE ONLINE