Vyberte sa s Detskou železnicou na Cestu do praveku

KošiceZaujímavosti

Ďalší výlet je naplánovaný z metropoly východu do Nižnej Myšle.

Košická detská historická železnica pripravila aj počas septembra vlakové výlety. Ako pre Rádio Košice uviedla Zuzana Lehotská, v sobotu 18. septembra sa uskutoční tematická Cesta do praveku:

„Celú jazdu sme nazvali Zlatý lesk doby bronzovej, to znamená, že sa vypravíme nostalgickým vlakom z Košíc do Nižnej Myšle, do archeoskanzenu. Vyskúšame si rôzne remeslá, odlievanie bronzu, hrnčiarstvo, drotárstvo.“

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

Vlak odchádza z košickej železničnej stanice v sobotu o 8.30 hod. a je naň potrebné sa prihlásiť vopred prostredníctvom webovej stránky Detskej železnice. Okrem tohto vlakovýletu každý deň vypravujú vlaky na historickej úzkorozchodnej železnici. 

Od pondelka do piatku o 9.40 hod. a o 11.20 hod. z Čermeľa. V sobotu a v nedeľu jazdíme častejšie. Prvá jazda je už o 8.20 hod. a posledná z Čermeľa je o 16.40 hod. Lístky nie je potrebné rezervovať vopred, stačí si prísť v ten deň kúpiť v pokladni v Čermeli,“ doplnila Lehotská s tým, že pri vstupe na železničku platia opatrenia R – O – R, teda rúško – odstup – ruky.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre