Vyberte sa Ľadovým expresom do Slovenského raja

VýchodLetom svetom

V auguste budete môcť spoznávať Gemer.

Na koľaje sa od zajtra 4. júla vrátia aj letné turistické expresy na individuálne výlety v Košickom kraji. Projekt už tradične spúšťa Železničná spoločnosť Slovensko spolu s krajskou organizáciou cestovného ruchu Košice Región Turizmus.

„Každú júlovú sobotu pôjde Ľadový expres na juh národného parku Slovenský raj smerom k Dobšinskej ľadovej jaskyni. Návštevníkov čaká aj bohatý program so sprievodcom alebo inštruktorom. Môžu sa vydať behom alebo môžu využiť program s inštruktorom nordic walkingu, alebo môžu ísť na cykloturistiku. Gemerský expres bude vyrážať z Košíc každú augustovú sobotu a tiež v ponuke budeme stíhať jeden deň tri jaskyne, na Betliar alebo do Slavošovského tunela,“ uviedla výkonná riaditeľka Košice Región Turizmus Lenka Vargová Jurková.

Foto
Ľadový expres / TASR

Celková kapacita jedného vlaku je 177 miest a zdatnejší turisti môžu tiež zdolať výstup na Kráľovu hoľu či Havraniu skalu. Ľadový expres vyrazí zo železničnej stanice v Košiciach o 7.55 hod., pričom jeho príchod je naplánovaný na približne 19.00 hod.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre