Vybrané úseky D1 a R4 v okolí Prešova budú bezplatné

PrešovSpravodajstvo

Táto zmena sa týka aj ďalších miest.

Od 1. augusta vstúpi do platnosti nová vyhláška, ktorá vyňala z povinnosti úhrady diaľničnej známky 23 úsekov pri viacerých slovenských mestách vrátane Prešova. Vybrané úseky diaľnice D1 a rýchlostnej cesty R4 v okolí metropoly Šariša budú bezplatné. Vodiči si nebudú musieť kupovať diaľničnú známku na úsek D1 Prešov-Západ – Prešov-Juh a úsek R4 Prešov-Sever – Prešov-Západ, ktoré budú po novom označené dopravnou značkou Úsek diaľnice nespoplatnený diaľničnou známkou.

Foto
Nová vyhláška vyňala z povinnosti úhrady diaľničnej známky 23 úsekov pri viacerých mestách vrátane Prešova (Ilustračná fotografia) / TASR

Primátor Prešova František Oľha skonštatoval, že impulz na túto zmenu prišiel z metropoly Šariša:

„Spolu s partnermi z občianskeho združenia Náš Prešov a Prešovského samosprávneho kraja sme Ministerstvu dopravy Slovenskej republiky predstavili návrh riešenia na odľahčenie dopravy v meste Prešov, najmä Sabinovskej ulice. Myšlienkou bolo ponúknuť bezplatné užívanie diaľnice a rýchlostnej cesty R4 pri Prešove tým šoférom, ktorí prichádzajú od Veľkého Šariša, Malého Šariša alebo Sabinova, a pokračujú smerom na Petrovany či do Záborského, prípadne na Delňu. Ministerstvo náš návrh akceptovalo a dokonca túto možnosť rozšírilo pre ďalších viac ako 20 úsekov diaľnic a rýchlostných ciest po celom Slovensku. Zahŕňať to, samozrejme, bude aj dva tunely, tunel Prešov a Bikoš, ktoré patria medzi najnovšie tunely na Slovensku,“ uviedol Oľha s tým, že táto zmena sa týka aj Bratislavy, Košíc, Žiliny, Nitry, Popradu, Banskej Bystrice, Stupavy a ďalších miest.

 

Zdroj: SITA

 

Komentáre