Východniar vyhral takmer 59 miliónov eur

VýchodZaujímavosti

Má 35 dní na to, aby sa prihlásil o svoj jackpot.

Slovensko má prvého víťaza lotérie Eurojackpot. Stalo sa tak po prvýkrát od 9. októbra 2015, kedy sa pridalo medzi 16 európskych krajín, ktoré sú zapojené do tejto lotérie. Multimilionár, ktorý získa takmer 59 miliónov eur, je podľa všetkého obyvateľ Košického kraja.    

„Udalosť, na ktorú doteraz čakal asi každý slovenský hráč lotérie Eurojackpot, nastala v piatok 16. októbra. V lotérii padol fantastický jackpot – 58 807 427,70 eura,“ povedal hovorca spoločnosti Tipos Rastislav Čépé s tým, že výherca si stávku predplatil na dve žrebovania:

„Hráč sa spoľahol na náhodný výber čísel a jeho stávka pritom obsahovala len jeden tip s číslami 5, 11, 35, 44, 50 a s powerballovými číslami 4 a 10. Úspešný bol práve v druhom predplatenom žrebovaní.“

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

Výherca má 35 dní na to, aby sa prihlásil o svoj jackpot, pričom sa musí prihlásiť do spoločnosti, kde ho budú inštruovať o ďalšom procese. Jeho identita nebude zverejnená a celý proces sa zrealizuje v prísnom utajení.

Podľa národnej lotériovej spoločnosti bude o tom informovaný len minimálny a nevyhnutný počet zamestnancov tak, aby sa zabránilo úniku dát. Výherca musí mať občiansky preukaz a potvrdenie o uzatvorení stávky, ktoré sa následne overí. Ak to bude úspešné, Tipos mu prevedie výhru v plnej výške na jeden alebo viacero bankových účtov, pričom jackpot sa nezdaňuje.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre